NL · EN

Binnenstad

Binnenstad is een van de 12 wijken van Almelo, met 5.715 inwoners en 3.585 woningen in 4 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 256.000 ligt 13% onder het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 13% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 014110 · 4 buurten · 167 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
5.715inwoners1 januari 2025
€ 256.000gemiddelde WOZ-waardeAlmelo: € 295.000
13%groen binnen 500 mAlmelo: 23%
126voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Binnenstad in AlmeloPostcodes in Binnenstad gemarkeerd; de rest van Almelo in grijs
Kaart van Almelo met wijk Binnenstad gemarkeerd

De buurten van Binnenstad.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 69 buurten in Almelo.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Binnenstad Noord2.405€ 280k30%22%30%15%124
Binnenstad Zuid1.340€ 267k36%9%33%13%133
Ulk en omgeving990€ 237k16%29%34%7%140
Java en omgeving980€ 195k28%70%18%13%112

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Binnenstad is € 256.000; in Almelo is dat € 295.000.

3.585woningen30 nieuw gebouwd in 2025
28%eengezinswoningen72% meergezins
29%koopwoningen46% corporatiewoningen
3%gebouwd in de laatste tien jaar7% onbewoond
730 m³aardgas per woning per jaarAlmelo: 880 m³
2.030 kWhstroom per woning per jaarAlmelo: 2.680 kWh
6%aardgasvrije woningenAlmelo: 7%
10%woningen met zonnepanelenAlmelo: 38%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Binnenstad zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

64%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Almelo: 44%
5%in de landelijk hoogste 20%Almelo: 15%
6,3%van de inwoners leeft onder de armoedegrensAlmelo: 4,2%
€ 11.000mediaan vermogen van huishoudensAlmelo: € 82.000
61,0%nettoarbeidsparticipatieAlmelo: 69,0%
26%hoogopgeleid (hbo of wo)Almelo: 26%
12,0%van de werkenden is zelfstandigeAlmelo: 13,0%
0,7personenauto’s per huishoudenAlmelo: 1,0

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 872 misdrijven in Binnenstad, 9% minder dan in 2024. Dat is 152,6 per 1.000 inwoners, tegen 46,3 in Almelo.

Diefstal van fietsen en (snor)brommers199
Vernieling en zaakbeschadiging94
Overige vermogensdelicten64
Mishandeling38
Rijden onder invloed32
Bedreiging23
Woninginbraak15
Diefstal uit of vanaf auto’s8
Openlijk geweld tegen personen8
Diefstal van motorvoertuigen3
Straatroof2

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Binnenstad, een sterk stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,5 km
Grote supermarkt0,7 km
Kinderdagverblijf0,6 km
Basisschool0,9 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km12,0
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)240
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)150
Bedrijfsvestigingen835
Inwoners per km²4.902
Oppervlakte land117 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Almelo.

Alle wijken van Almelo.