NL · EN

Nieuwland

Nieuwland is een buurt in de wijk De Riet (Almelo) met 2.050 inwoners en 1.028 woningen. 32% van de woningen is een koopwoning en 65% een eengezinswoning. De gemiddelde WOZ-waarde (€ 223.000) ligt 24% onder het gemeentelijk gemiddelde. Vanaf een gemiddelde postcode in de buurt liggen 98 dagelijkse voorzieningen binnen een kwartier lopen.

Buurt 01411103 · 53 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
2.050inwoners1 januari 2025
€ 223.000gemiddelde WOZ-waardeAlmelo: € 295.000
9%groen binnen 500 mAlmelo: 23%
98voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Nieuwland in AlmeloPostcodes in Nieuwland gemarkeerd; de rest van Almelo in grijs
Kaart van Almelo met buurt Nieuwland gemarkeerd

Wie er wonen.

2.050 inwoners in 1.025 huishoudens, gemiddeld 2,0 personen per huishouden; naast het gemiddelde van Almelo.

14%
0–14 jaar
13%
15–24 jaar
27%
25–44 jaar
18%
65 jaar en ouder
46%
eenpersoonshuishoudens
32%
huishoudens met kinderen

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Nieuwland is € 223.000; in Almelo is dat € 295.000.

1.028woningen1 januari 2025
65%eengezinswoningen35% meergezins
32%koopwoningen61% corporatiewoningen
0%gebouwd in de laatste tien jaar3% onbewoond
800 m³aardgas per woning per jaarAlmelo: 880 m³
2.170 kWhstroom per woning per jaarAlmelo: 2.680 kWh
0%aardgasvrije woningenAlmelo: 7%
38%woningen met zonnepanelenAlmelo: 38%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Nieuwland zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

60%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Almelo: 44%
6%in de landelijk hoogste 20%Almelo: 15%
7,6%van de inwoners leeft onder de armoedegrensAlmelo: 4,2%
€ 5.000mediaan vermogen van huishoudensAlmelo: € 82.000
60,0%nettoarbeidsparticipatieAlmelo: 69,0%
12,0%van de werkenden is zelfstandigeAlmelo: 13,0%
0,8personenauto’s per huishoudenAlmelo: 1,0

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 77 misdrijven in Nieuwland, 20% minder dan in 2024. Dat is 37,6 per 1.000 inwoners, tegen 46,3 in Almelo.

Vernieling en zaakbeschadiging20
Mishandeling7
Diefstal van fietsen en (snor)brommers6
Rijden onder invloed6
Overige vermogensdelicten3
Woninginbraak2
Diefstal uit of vanaf auto’s2
Bedreiging2

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Nieuwland, een sterk stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,5 km
Grote supermarkt0,7 km
Kinderdagverblijf0,4 km
Basisschool0,4 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km6,6
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)170
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)100
Bedrijfsvestigingen145
Inwoners per km²7.897
Oppervlakte land26 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Buurten in de buurt.

De dichtstbijzijnde buurten in Almelo.