NL · EN

Duin

Duin is een van de 65 wijken van Almere, met 3.375 inwoners en 1.478 woningen in 2 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 572.000 ligt 44% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 41% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 003466 · 2 buurten · 27 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
3.375inwoners1 januari 2025
€ 572.000gemiddelde WOZ-waardeAlmere: € 397.000
41%groen binnen 500 mAlmere: 33%
91voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Duin in AlmerePostcodes in Duin gemarkeerd; de rest van Almere in grijs
Kaart van Almere met wijk Duin gemarkeerd

De buurten van Duin.

Kies een buurt voor het volledige overzicht.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Duin Noord1.310€ 598k60%83%3%37%108
Duin Zuid2.060€ 560k45%25%20%43%81

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Duin is € 572.000; in Almere is dat € 397.000.

1.478woningen41 nieuw gebouwd in 2025
43%eengezinswoningen57% meergezins
50%koopwoningen22% corporatiewoningen
94%gebouwd in de laatste tien jaar3% onbewoond
0 m³aardgas per woning per jaarAlmere: 300 m³
2.800 kWhstroom per woning per jaarAlmere: 2.720 kWh
99%aardgasvrije woningenAlmere: 63%
45%woningen met zonnepanelenAlmere: 37%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Duin zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

25%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Almere: 33%
35%in de landelijk hoogste 20%Almere: 23%
2,7%van de inwoners leeft onder de armoedegrensAlmere: 3,5%
€ 249.000mediaan vermogen van huishoudensAlmere: € 148.000
78,0%nettoarbeidsparticipatieAlmere: 72,0%
45%hoogopgeleid (hbo of wo)Almere: 31%
20,0%van de werkenden is zelfstandigeAlmere: 15,0%
1,0personenauto’s per huishoudenAlmere: 0,9

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 112 misdrijven in Duin, 17% meer dan in 2024. Dat is 33,2 per 1.000 inwoners, tegen 39,8 in Almere.

Diefstal van fietsen en (snor)brommers9
Overige vermogensdelicten9
Vernieling en zaakbeschadiging7
Diefstal van motorvoertuigen6
Mishandeling6
Rijden onder invloed6
Bedreiging5
Diefstal uit of vanaf auto’s3
Woninginbraak2
Overval1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Duin, een matig stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk1,5 km
Grote supermarkt0,6 km
Kinderdagverblijf0,5 km
Basisschool1,1 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km5,9
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)420
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)180
Bedrijfsvestigingen575
Inwoners per km²1.908
Oppervlakte land177 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Almere.

Alle wijken van Almere.