NL · EN

Marjoleinterrein

Marjoleinterrein is een buurt in de wijk Banne Buiksloot (Amsterdam) met 340 inwoners en 148 woningen. 51% van de woningen is een koopwoning en 43% een eengezinswoning. De gemiddelde WOZ-waarde (€ 518.000) ligt ongeveer gelijk aan het gemeentelijk gemiddelde. Vanaf een gemiddelde postcode in de buurt liggen 205 dagelijkse voorzieningen binnen een kwartier lopen.

Buurt 0363NE06 · 7 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
340inwoners1 januari 2025
€ 518.000gemiddelde WOZ-waardeAmsterdam: € 518.000
31%groen binnen 500 mAmsterdam: 23%
205voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Marjoleinterrein in AmsterdamPostcodes in Marjoleinterrein gemarkeerd; de rest van Amsterdam in grijs
Kaart van Amsterdam met buurt Marjoleinterrein gemarkeerd

Wie er wonen.

340 inwoners in 140 huishoudens, gemiddeld 2,4 personen per huishouden; naast het gemiddelde van Amsterdam.

21%
0–14 jaar
15%
15–24 jaar
31%
25–44 jaar
6%
65 jaar en ouder
43%
eenpersoonshuishoudens
39%
huishoudens met kinderen

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Marjoleinterrein is € 518.000; in Amsterdam is dat € 518.000.

148woningen1 januari 2025
43%eengezinswoningen57% meergezins
51%koopwoningen38% corporatiewoningen
0%gebouwd in de laatste tien jaar6% onbewoond
440 m³aardgas per woning per jaarAmsterdam: 580 m³
2.160 kWhstroom per woning per jaarAmsterdam: 1.880 kWh
30%aardgasvrije woningenAmsterdam: 19%
18%woningen met zonnepanelenAmsterdam: 10%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Marjoleinterrein zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

38%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Amsterdam: 50%
28%in de landelijk hoogste 20%Amsterdam: 18%
6,1%van de inwoners leeft onder de armoedegrensAmsterdam: 6,7%
€ 125.000mediaan vermogen van huishoudensAmsterdam: € 15.000
74,0%nettoarbeidsparticipatieAmsterdam: 71,0%
20,0%van de werkenden is zelfstandigeAmsterdam: 21,0%
0,7personenauto’s per huishoudenAmsterdam: 0,4

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 13 misdrijven in Marjoleinterrein, 13% minder dan in 2024. Dat is 38,2 per 1.000 inwoners, tegen 85,6 in Amsterdam.

Bedreiging1
Mishandeling1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Marjoleinterrein, een zeer sterk stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk1,7 km
Grote supermarkt1,7 km
Kinderdagverblijf1,0 km
Basisschool1,3 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km18,7
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)30
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)30
Bedrijfsvestigingen55
Inwoners per km²10.460
Oppervlakte land3 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Buurten in de buurt.

De dichtstbijzijnde buurten in Amsterdam.