NL · EN

K-buurt-Zuidwest

K-buurt-Zuidwest is een buurt in de wijk K-buurt (Amsterdam) met 1.410 inwoners en 503 woningen. 55% van de woningen is een koopwoning en 73% een eengezinswoning. De gemiddelde WOZ-waarde (€ 425.000) ligt 18% onder het gemeentelijk gemiddelde. Vanaf een gemiddelde postcode in de buurt liggen 202 dagelijkse voorzieningen binnen een kwartier lopen.

Buurt 0363TH04 · 10 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
1.410inwoners1 januari 2025
€ 425.000gemiddelde WOZ-waardeAmsterdam: € 518.000
36%groen binnen 500 mAmsterdam: 23%
202voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
K-buurt-Zuidwest in AmsterdamPostcodes in K-buurt-Zuidwest gemarkeerd; de rest van Amsterdam in grijs
Kaart van Amsterdam met buurt K-buurt-Zuidwest gemarkeerd

Wie er wonen.

1.410 inwoners in 620 huishoudens, gemiddeld 2,3 personen per huishouden; naast het gemiddelde van Amsterdam.

15%
0–14 jaar
19%
15–24 jaar
26%
25–44 jaar
10%
65 jaar en ouder
40%
eenpersoonshuishoudens
44%
huishoudens met kinderen

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in K-buurt-Zuidwest is € 425.000; in Amsterdam is dat € 518.000.

503woningen1 januari 2025
73%eengezinswoningen27% meergezins
55%koopwoningen38% corporatiewoningen
0%gebouwd in de laatste tien jaar1% onbewoond
300 m³aardgas per woning per jaarAmsterdam: 580 m³
2.770 kWhstroom per woning per jaarAmsterdam: 1.880 kWh
69%aardgasvrije woningenAmsterdam: 19%
15%woningen met zonnepanelenAmsterdam: 10%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in K-buurt-Zuidwest zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

41%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Amsterdam: 50%
19%in de landelijk hoogste 20%Amsterdam: 18%
8,4%van de inwoners leeft onder de armoedegrensAmsterdam: 6,7%
€ 24.000mediaan vermogen van huishoudensAmsterdam: € 15.000
70,0%nettoarbeidsparticipatieAmsterdam: 71,0%
22%hoogopgeleid (hbo of wo)Amsterdam: 50%
16,0%van de werkenden is zelfstandigeAmsterdam: 21,0%
0,7personenauto’s per huishoudenAmsterdam: 0,4

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 43 misdrijven in K-buurt-Zuidwest, 13% meer dan in 2024. Dat is 30,5 per 1.000 inwoners, tegen 85,6 in Amsterdam.

Vernieling en zaakbeschadiging9
Mishandeling4
Overige vermogensdelicten3
Diefstal uit of vanaf auto’s2
Diefstal van motorvoertuigen2
Diefstal van fietsen en (snor)brommers2
Bedreiging2
Openlijk geweld tegen personen1
Straatroof1
Rijden onder invloed1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van K-buurt-Zuidwest, een zeer sterk stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,5 km
Grote supermarkt0,6 km
Kinderdagverblijf0,5 km
Basisschool1,2 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km9,9
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)100
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)90
Bedrijfsvestigingen205
Inwoners per km²8.505
Oppervlakte land17 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Buurten in de buurt.

De dichtstbijzijnde buurten in Amsterdam.