NL · EN

Hoenderloo en omgeving

Hoenderloo en omgeving is een van de 16 wijken van Apeldoorn, met 1.550 inwoners en 659 woningen in 4 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 575.000 ligt 49% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 71% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 020012 · 4 buurten · 62 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
1.550inwoners1 januari 2025
€ 575.000gemiddelde WOZ-waardeApeldoorn: € 386.000
71%groen binnen 500 mApeldoorn: 25%
17voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Hoenderloo en omgeving in ApeldoornPostcodes in Hoenderloo en omgeving gemarkeerd; de rest van Apeldoorn in grijs
Kaart van Apeldoorn met wijk Hoenderloo en omgeving gemarkeerd

De buurten van Hoenderloo en omgeving.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 93 buurten in Apeldoorn.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Hoenderloo730€ 480k58%95%32%64%17
Bosgebied Ugchelen125€ 763k63%88%24%78%11
Bosgebied Hoenderloo240€ 720k62%95%17%88%14
Miggelenberg460€ 672k58%95%29%71%26

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Hoenderloo en omgeving is € 575.000; in Apeldoorn is dat € 386.000.

659woningen15 nieuw gebouwd in 2025
95%eengezinswoningen5% meergezins
59%koopwoningen20% corporatiewoningen
8%gebouwd in de laatste tien jaar8% onbewoond
1.230 m³aardgas per woning per jaarApeldoorn: 870 m³
3.340 kWhstroom per woning per jaarApeldoorn: 2.670 kWh
3%aardgasvrije woningenApeldoorn: 9%
46%woningen met zonnepanelenApeldoorn: 44%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Hoenderloo en omgeving zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

37%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Apeldoorn: 38%
25%in de landelijk hoogste 20%Apeldoorn: 20%
3,5%van de inwoners leeft onder de armoedegrensApeldoorn: 2,7%
€ 247.000mediaan vermogen van huishoudensApeldoorn: € 162.000
69,0%nettoarbeidsparticipatieApeldoorn: 72,0%
30%hoogopgeleid (hbo of wo)Apeldoorn: 30%
26,0%van de werkenden is zelfstandigeApeldoorn: 15,0%
1,2personenauto’s per huishoudenApeldoorn: 1,0

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 237 misdrijven in Hoenderloo en omgeving, 23% meer dan in 2024. Dat is 152,9 per 1.000 inwoners, tegen 44,4 in Apeldoorn.

Overige vermogensdelicten58
Vernieling en zaakbeschadiging27
Rijden onder invloed20
Mishandeling18
Diefstal van fietsen en (snor)brommers11
Diefstal uit of vanaf auto’s8
Woninginbraak4
Bedreiging3
Openlijk geweld tegen personen2

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Hoenderloo en omgeving, een niet stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk1,3 km
Grote supermarkt1,4 km
Kinderdagverblijf1,4 km
Basisschool1,4 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km0,9
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)110
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)60
Bedrijfsvestigingen285
Inwoners per km²32
Oppervlakte land4.874 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Apeldoorn.

Alle wijken van Apeldoorn.