NL · EN

Presikhaaf II

Presikhaaf II is een buurt in de wijk Presikhaaf-West (Arnhem) met 2.215 inwoners en 843 woningen. 13% van de woningen is een koopwoning en 65% een eengezinswoning. De gemiddelde WOZ-waarde (€ 327.000) ligt 7% onder het gemeentelijk gemiddelde. Vanaf een gemiddelde postcode in de buurt liggen 130 dagelijkse voorzieningen binnen een kwartier lopen.

Buurt 02020424 · 31 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
2.215inwoners1 januari 2025
€ 327.000gemiddelde WOZ-waardeArnhem: € 350.000
28%groen binnen 500 mArnhem: 28%
130voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Presikhaaf II in ArnhemPostcodes in Presikhaaf II gemarkeerd; de rest van Arnhem in grijs
Kaart van Arnhem met buurt Presikhaaf II gemarkeerd

Wie er wonen.

2.215 inwoners in 925 huishoudens, gemiddeld 2,4 personen per huishouden; naast het gemiddelde van Arnhem.

23%
0–14 jaar
13%
15–24 jaar
32%
25–44 jaar
10%
65 jaar en ouder
36%
eenpersoonshuishoudens
46%
huishoudens met kinderen

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Presikhaaf II is € 327.000; in Arnhem is dat € 350.000.

843woningen1 januari 2025
65%eengezinswoningen35% meergezins
13%koopwoningen67% corporatiewoningen
51%gebouwd in de laatste tien jaar1% onbewoond
200 m³aardgas per woning per jaarArnhem: 700 m³
2.340 kWhstroom per woning per jaarArnhem: 2.300 kWh
75%aardgasvrije woningenArnhem: 16%
32%woningen met zonnepanelenArnhem: 26%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Presikhaaf II zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

51%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Arnhem: 50%
15%in de landelijk hoogste 20%Arnhem: 15%
7,8%van de inwoners leeft onder de armoedegrensArnhem: 4,9%
€ 3.000mediaan vermogen van huishoudensArnhem: € 25.000
60,0%nettoarbeidsparticipatieArnhem: 70,0%
23,0%van de werkenden is zelfstandigeArnhem: 16,0%
0,8personenauto’s per huishoudenArnhem: 0,8

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 87 misdrijven in Presikhaaf II, 32% meer dan in 2024. Dat is 39,3 per 1.000 inwoners, tegen 66,2 in Arnhem.

Vernieling en zaakbeschadiging12
Diefstal uit of vanaf auto’s11
Overige vermogensdelicten9
Bedreiging7
Mishandeling5
Woninginbraak1
Diefstal van fietsen en (snor)brommers1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Presikhaaf II, een zeer sterk stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,4 km
Grote supermarkt0,5 km
Kinderdagverblijf0,7 km
Basisschool0,7 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km12,8
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)290
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)140
Bedrijfsvestigingen305
Inwoners per km²8.321
Oppervlakte land27 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Buurten in de buurt.

De dichtstbijzijnde buurten in Arnhem.