NL · EN

De Overmaat

De Overmaat is een buurt in de wijk Rijkerswoerd (Arnhem) met 705 inwoners en 364 woningen. 44% van de woningen is een koopwoning en 66% een eengezinswoning. De gemiddelde WOZ-waarde (€ 319.000) ligt 9% onder het gemeentelijk gemiddelde. Vanaf een gemiddelde postcode in de buurt liggen 105 dagelijkse voorzieningen binnen een kwartier lopen.

Buurt 02022319 · 20 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
705inwoners1 januari 2025
€ 319.000gemiddelde WOZ-waardeArnhem: € 350.000
21%groen binnen 500 mArnhem: 28%
105voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
De Overmaat in ArnhemPostcodes in De Overmaat gemarkeerd; de rest van Arnhem in grijs
Kaart van Arnhem met buurt De Overmaat gemarkeerd

Wie er wonen.

705 inwoners in 375 huishoudens, gemiddeld 1,9 personen per huishouden; naast het gemiddelde van Arnhem.

12%
0–14 jaar
8%
15–24 jaar
21%
25–44 jaar
26%
65 jaar en ouder
45%
eenpersoonshuishoudens
27%
huishoudens met kinderen

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in De Overmaat is € 319.000; in Arnhem is dat € 350.000.

364woningen1 januari 2025
66%eengezinswoningen34% meergezins
44%koopwoningen52% corporatiewoningen
0%gebouwd in de laatste tien jaar1% onbewoond
690 m³aardgas per woning per jaarArnhem: 700 m³
2.160 kWhstroom per woning per jaarArnhem: 2.300 kWh
1%aardgasvrije woningenArnhem: 16%
21%woningen met zonnepanelenArnhem: 26%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in De Overmaat zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

53%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Arnhem: 50%
9%in de landelijk hoogste 20%Arnhem: 15%
4,5%van de inwoners leeft onder de armoedegrensArnhem: 4,9%
€ 33.000mediaan vermogen van huishoudensArnhem: € 25.000
60,0%nettoarbeidsparticipatieArnhem: 70,0%
15,0%van de werkenden is zelfstandigeArnhem: 16,0%
0,9personenauto’s per huishoudenArnhem: 0,8

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 86 misdrijven in De Overmaat, 8% meer dan in 2024. Dat is 122,0 per 1.000 inwoners, tegen 66,2 in Arnhem.

Rijden onder invloed21
Diefstal uit of vanaf auto’s6
Bedreiging3
Mishandeling3
Vernieling en zaakbeschadiging3
Diefstal van fietsen en (snor)brommers2
Woninginbraak1
Diefstal van motorvoertuigen1
Overige vermogensdelicten1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van De Overmaat, een sterk stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk1,1 km
Grote supermarkt1,6 km
Kinderdagverblijf1,1 km
Basisschool1,1 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km15,4
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)50
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)30
Bedrijfsvestigingen130
Inwoners per km²1.859
Oppervlakte land38 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Buurten in de buurt.

De dichtstbijzijnde buurten in Arnhem.