NL · EN

Kootwijk

CBS-naam: Wijk 62 Kootwijk

Kootwijk is een van de 10 wijken van Barneveld, met 285 inwoners en 143 woningen in 2 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 775.000 ligt 61% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 87% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 020362 · 2 buurten · 17 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
285inwoners1 januari 2025
€ 775.000gemiddelde WOZ-waardeBarneveld: € 480.000
87%groen binnen 500 mBarneveld: 31%
16voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Kootwijk in BarneveldPostcodes in Kootwijk gemarkeerd; de rest van Barneveld in grijs
Kaart van Barneveld met wijk Kootwijk gemarkeerd

De buurten van Kootwijk.

Kies een buurt voor het volledige overzicht.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Buitengebied kootwijk160€ 867k78%87%25%90%16
Kootwijk125€ 637k79%96%36%66%19

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Kootwijk is € 775.000; in Barneveld is dat € 480.000.

143woningen2 nieuw gebouwd in 2025
91%eengezinswoningen9% meergezins
78%koopwoningen6% corporatiewoningen
20%gebouwd in de laatste tien jaar10% onbewoond
1.200 m³aardgas per woning per jaarBarneveld: 910 m³
4.140 kWhstroom per woning per jaarBarneveld: 3.030 kWh
13%aardgasvrije woningenBarneveld: 8%
43%woningen met zonnepanelenBarneveld: 47%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Kootwijk zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

24%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Barneveld: 29%
36%in de landelijk hoogste 20%Barneveld: 26%
2,0%van de inwoners leeft onder de armoedegrensBarneveld: 1,5%
€ 595.000mediaan vermogen van huishoudensBarneveld: € 286.000
72,0%nettoarbeidsparticipatieBarneveld: 79,0%
46%hoogopgeleid (hbo of wo)Barneveld: 24%
27,0%van de werkenden is zelfstandigeBarneveld: 22,0%
1,4personenauto’s per huishoudenBarneveld: 1,2

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 17 misdrijven in Kootwijk, 11% minder dan in 2024. Dat is 59,6 per 1.000 inwoners, tegen 24,5 in Barneveld.

Overige vermogensdelicten4
Diefstal uit of vanaf auto’s1
Vernieling en zaakbeschadiging1
Rijden onder invloed1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Kootwijk, een niet stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk6,6 km
Grote supermarkt6,3 km
Kinderdagverblijf6,3 km
Basisschool6,4 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km0,0
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)10
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)10
Bedrijfsvestigingen60
Inwoners per km²9
Oppervlakte land3.216 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Barneveld.

Alle wijken van Barneveld.