NL · EN

Borculo

CBS-naam: Wijk 00 Borculo

Borculo is een van de 5 wijken van Berkelland, met 10.575 inwoners en 4.703 woningen in 18 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 376.000 ligt ongeveer gelijk aan het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 38% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 185900 · 18 buurten · 361 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
10.575inwoners1 januari 2025
€ 376.000gemiddelde WOZ-waardeBerkelland: € 385.000
38%groen binnen 500 mBerkelland: 35%
51voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Borculo in BerkellandPostcodes in Borculo gemarkeerd; de rest van Berkelland in grijs
Kaart van Berkelland met wijk Borculo gemarkeerd

De buurten van Borculo.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 72 buurten in Berkelland.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Borculo Centrum895€ 304k52%55%32%11%62
Hambroek995€ 322k75%95%22%33%58
Geesteren540€ 414k88%95%28%44%9
Gelselaar320€ 405k85%87%23%57%13
Haarlo330€ 389k89%98%23%31%13
Verspreide huizen Gelselaar355€ 516k81%61%28%67%7
Verspreide huizen Geesteren775€ 561k85%68%26%65%3
Verspreide huizen Borculo735€ 504k79%69%18%67%8
Verspreide huizen Haarlo360€ 442k74%53%28%55%5
Elbrink540€ 466k86%86%22%35%48
Noord1.030€ 291k52%98%21%26%54
Oostenrijkse Buurt765€ 318k63%96%22%23%51
Industrieterrein Borculo135€ 450k60%78%15%31%37
West355€ 439k85%100%34%38%48
De Koppel895€ 311k44%96%22%19%60
De Maat625€ 270k33%39%58%12%63
Nieuw Boer370€ 408k78%78%46%23%61
Schollenkamp565€ 472k80%92%14%35%58

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Borculo is € 376.000; in Berkelland is dat € 385.000.

4.703woningen17 nieuw gebouwd in 2025
79%eengezinswoningen21% meergezins
66%koopwoningen25% corporatiewoningen
3%gebouwd in de laatste tien jaar4% onbewoond
1.000 m³aardgas per woning per jaarBerkelland: 980 m³
2.930 kWhstroom per woning per jaarBerkelland: 2.980 kWh
3%aardgasvrije woningenBerkelland: 5%
48%woningen met zonnepanelenBerkelland: 49%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Borculo zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

36%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Berkelland: 35%
19%in de landelijk hoogste 20%Berkelland: 20%
2,0%van de inwoners leeft onder de armoedegrensBerkelland: 1,5%
€ 221.000mediaan vermogen van huishoudensBerkelland: € 243.000
74,0%nettoarbeidsparticipatieBerkelland: 74,0%
26%hoogopgeleid (hbo of wo)Berkelland: 25%
17,0%van de werkenden is zelfstandigeBerkelland: 17,0%
1,2personenauto’s per huishoudenBerkelland: 1,2

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 245 misdrijven in Borculo, 7% minder dan in 2024. Dat is 23,2 per 1.000 inwoners, tegen 22,3 in Berkelland.

Vernieling en zaakbeschadiging24
Overige vermogensdelicten21
Rijden onder invloed21
Mishandeling15
Diefstal van fietsen en (snor)brommers14
Bedreiging11
Woninginbraak6
Openlijk geweld tegen personen3
Diefstal uit of vanaf auto’s2
Diefstal van motorvoertuigen2
Straatroof2

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Borculo, een weinig stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk1,7 km
Grote supermarkt1,8 km
Kinderdagverblijf1,1 km
Basisschool0,8 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km3,5
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)730
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)520
Bedrijfsvestigingen1.330
Inwoners per km²192
Oppervlakte land5.499 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Berkelland.

Alle wijken van Berkelland.