NL · EN

Warande

Warande is een van de 11 wijken van Beverwijk, met 1.440 inwoners en 650 woningen in 2 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 477.000 ligt 34% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 18% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 037504 · 2 buurten · 39 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
1.440inwoners1 januari 2025
€ 477.000gemiddelde WOZ-waardeBeverwijk: € 356.000
18%groen binnen 500 mBeverwijk: 20%
149voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Warande in BeverwijkPostcodes in Warande gemarkeerd; de rest van Beverwijk in grijs
Kaart van Beverwijk met wijk Warande gemarkeerd

De buurten van Warande.

Kies een buurt voor het volledige overzicht.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Warande830€ 496k88%61%28%23%147
De Horn605€ 446k100%99%20%11%149

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Warande is € 477.000; in Beverwijk is dat € 356.000.

650woningen1 januari 2025
75%eengezinswoningen25% meergezins
93%koopwoningen4% corporatiewoningen
0%gebouwd in de laatste tien jaar3% onbewoond
1.110 m³aardgas per woning per jaarBeverwijk: 790 m³
2.950 kWhstroom per woning per jaarBeverwijk: 2.340 kWh
2%aardgasvrije woningenBeverwijk: 4%
38%woningen met zonnepanelenBeverwijk: 30%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Warande zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

19%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Beverwijk: 39%
30%in de landelijk hoogste 20%Beverwijk: 18%
0,8%van de inwoners leeft onder de armoedegrensBeverwijk: 3,1%
€ 338.000mediaan vermogen van huishoudensBeverwijk: € 109.000
78,0%nettoarbeidsparticipatieBeverwijk: 72,0%
37%hoogopgeleid (hbo of wo)Beverwijk: 25%
21,0%van de werkenden is zelfstandigeBeverwijk: 15,0%
1,1personenauto’s per huishoudenBeverwijk: 1,0

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 16 misdrijven in Warande, 47% minder dan in 2024. Dat is 11,1 per 1.000 inwoners, tegen 43,1 in Beverwijk.

Woninginbraak1
Diefstal uit of vanaf auto’s1
Diefstal van motorvoertuigen1
Overige vermogensdelicten1
Vernieling en zaakbeschadiging1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Warande, een sterk stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,6 km
Grote supermarkt0,8 km
Kinderdagverblijf0,3 km
Basisschool0,4 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km9,7
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)120
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)90
Bedrijfsvestigingen185
Inwoners per km²4.929
Oppervlakte land29 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Beverwijk.

Alle wijken van Beverwijk.