NL · EN

Zeeheldenbuurt-west

Zeeheldenbuurt-west is een buurt in de wijk Capelle West en 's Gravenland (Capelle aan den IJssel) met 960 inwoners en 451 woningen. 42% van de woningen is een koopwoning en 74% een eengezinswoning. De gemiddelde WOZ-waarde (€ 328.000) ligt 9% onder het gemeentelijk gemiddelde. Vanaf een gemiddelde postcode in de buurt liggen 67 dagelijkse voorzieningen binnen een kwartier lopen.

Buurt 05020113 · 18 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
960inwoners1 januari 2025
€ 328.000gemiddelde WOZ-waardeCapelle aan den IJssel: € 362.000
16%groen binnen 500 mCapelle aan den IJssel: 25%
67voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Zeeheldenbuurt-west in Capelle aan den IJsselPostcodes in Zeeheldenbuurt-west gemarkeerd; de rest van Capelle aan den IJssel in grijs
Kaart van Capelle aan den IJssel met buurt Zeeheldenbuurt-west gemarkeerd

Wie er wonen.

960 inwoners in 455 huishoudens, gemiddeld 2,1 personen per huishouden; naast het gemiddelde van Capelle aan den IJssel.

14%
0–14 jaar
14%
15–24 jaar
22%
25–44 jaar
20%
65 jaar en ouder
33%
eenpersoonshuishoudens
39%
huishoudens met kinderen

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Zeeheldenbuurt-west is € 328.000; in Capelle aan den IJssel is dat € 362.000.

451woningen1 januari 2025
74%eengezinswoningen26% meergezins
42%koopwoningen52% corporatiewoningen
6%gebouwd in de laatste tien jaar3% onbewoond
790 m³aardgas per woning per jaarCapelle aan den IJssel: 530 m³
2.370 kWhstroom per woning per jaarCapelle aan den IJssel: 2.410 kWh
7%aardgasvrije woningenCapelle aan den IJssel: 33%
14%woningen met zonnepanelenCapelle aan den IJssel: 23%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Zeeheldenbuurt-west zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

44%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Capelle aan den IJssel: 40%
13%in de landelijk hoogste 20%Capelle aan den IJssel: 18%
1,9%van de inwoners leeft onder de armoedegrensCapelle aan den IJssel: 3,6%
€ 34.000mediaan vermogen van huishoudensCapelle aan den IJssel: € 117.000
70,0%nettoarbeidsparticipatieCapelle aan den IJssel: 69,0%
25%hoogopgeleid (hbo of wo)Capelle aan den IJssel: 31%
13,0%van de werkenden is zelfstandigeCapelle aan den IJssel: 15,0%
0,9personenauto’s per huishoudenCapelle aan den IJssel: 0,9

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 20 misdrijven in Zeeheldenbuurt-west, 23% minder dan in 2024. Dat is 20,8 per 1.000 inwoners, tegen 41,6 in Capelle aan den IJssel.

Woninginbraak2
Diefstal uit of vanaf auto’s2
Vernieling en zaakbeschadiging2
Overige vermogensdelicten1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Zeeheldenbuurt-west, een matig stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,9 km
Grote supermarkt0,8 km
Kinderdagverblijf0,5 km
Basisschool0,5 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km4,2
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)70
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)40
Bedrijfsvestigingen90
Inwoners per km²5.378
Oppervlakte land18 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Buurten in de buurt.

De dichtstbijzijnde buurten in Capelle aan den IJssel.