NL · EN

De Hoven

De Hoven is een van de 15 wijken van Deventer, met 2.275 inwoners en 978 woningen in 1 buurt. De gemiddelde WOZ-waarde van € 389.000 ligt 9% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 40% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 015002 · 1 buurt · 61 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
2.275inwoners1 januari 2025
€ 389.000gemiddelde WOZ-waardeDeventer: € 357.000
40%groen binnen 500 mDeventer: 30%
105voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
De Hoven in DeventerPostcodes in De Hoven gemarkeerd; de rest van Deventer in grijs
Kaart van Deventer met wijk De Hoven gemarkeerd

De buurten van De Hoven.

Kies een buurt voor het volledige overzicht.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
De Hoven2.280€ 389k83%98%19%40%105

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in De Hoven is € 389.000; in Deventer is dat € 357.000.

978woningen1 januari 2025
98%eengezinswoningen2% meergezins
83%koopwoningen13% corporatiewoningen
1%gebouwd in de laatste tien jaar1% onbewoond
950 m³aardgas per woning per jaarDeventer: 770 m³
2.410 kWhstroom per woning per jaarDeventer: 2.480 kWh
1%aardgasvrije woningenDeventer: 10%
51%woningen met zonnepanelenDeventer: 36%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in De Hoven zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

28%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Deventer: 41%
21%in de landelijk hoogste 20%Deventer: 18%
0,9%van de inwoners leeft onder de armoedegrensDeventer: 3,2%
€ 249.000mediaan vermogen van huishoudensDeventer: € 120.000
78,0%nettoarbeidsparticipatieDeventer: 72,0%
40%hoogopgeleid (hbo of wo)Deventer: 35%
15,0%van de werkenden is zelfstandigeDeventer: 14,0%
1,0personenauto’s per huishoudenDeventer: 0,9

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 57 misdrijven in De Hoven, 33% meer dan in 2024. Dat is 25,1 per 1.000 inwoners, tegen 43,9 in Deventer.

Vernieling en zaakbeschadiging8
Diefstal van fietsen en (snor)brommers5
Diefstal van motorvoertuigen4
Woninginbraak3
Diefstal uit of vanaf auto’s3
Overige vermogensdelicten3
Rijden onder invloed3
Bedreiging2
Mishandeling1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van De Hoven, een matig stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk3,2 km
Grote supermarkt0,4 km
Kinderdagverblijf0,4 km
Basisschool0,5 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km3,6
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)220
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)140
Bedrijfsvestigingen255
Inwoners per km²560
Oppervlakte land407 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Deventer.

Alle wijken van Deventer.