NL · EN

Tuindorp

Tuindorp is een buurt in de wijk Keizerslanden (Deventer) met 1.810 inwoners en 967 woningen. 28% van de woningen is een koopwoning en 60% een eengezinswoning. De gemiddelde WOZ-waarde (€ 233.000) ligt 35% onder het gemeentelijk gemiddelde. Vanaf een gemiddelde postcode in de buurt liggen 134 dagelijkse voorzieningen binnen een kwartier lopen.

Buurt 01500602 · 51 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
1.810inwoners1 januari 2025
€ 233.000gemiddelde WOZ-waardeDeventer: € 357.000
13%groen binnen 500 mDeventer: 30%
134voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Tuindorp in DeventerPostcodes in Tuindorp gemarkeerd; de rest van Deventer in grijs
Kaart van Deventer met buurt Tuindorp gemarkeerd

Wie er wonen.

1.810 inwoners in 960 huishoudens, gemiddeld 1,9 personen per huishouden; naast het gemiddelde van Deventer.

14%
0–14 jaar
11%
15–24 jaar
30%
25–44 jaar
19%
65 jaar en ouder
52%
eenpersoonshuishoudens
29%
huishoudens met kinderen

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Tuindorp is € 233.000; in Deventer is dat € 357.000.

967woningen1 januari 2025
60%eengezinswoningen40% meergezins
28%koopwoningen68% corporatiewoningen
0%gebouwd in de laatste tien jaar2% onbewoond
750 m³aardgas per woning per jaarDeventer: 770 m³
1.870 kWhstroom per woning per jaarDeventer: 2.480 kWh
0%aardgasvrije woningenDeventer: 10%
18%woningen met zonnepanelenDeventer: 36%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Tuindorp zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

63%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Deventer: 41%
4%in de landelijk hoogste 20%Deventer: 18%
4,2%van de inwoners leeft onder de armoedegrensDeventer: 3,2%
€ 10.000mediaan vermogen van huishoudensDeventer: € 120.000
60,0%nettoarbeidsparticipatieDeventer: 72,0%
9,0%van de werkenden is zelfstandigeDeventer: 14,0%
0,7personenauto’s per huishoudenDeventer: 0,9

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 70 misdrijven in Tuindorp, 14% minder dan in 2024. Dat is 38,7 per 1.000 inwoners, tegen 43,9 in Deventer.

Vernieling en zaakbeschadiging9
Overige vermogensdelicten8
Woninginbraak7
Diefstal van fietsen en (snor)brommers6
Mishandeling4
Rijden onder invloed2
Diefstal van motorvoertuigen1
Straatroof1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Tuindorp, een zeer sterk stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,3 km
Grote supermarkt0,4 km
Kinderdagverblijf0,2 km
Basisschool0,4 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km16,2
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)140
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)60
Bedrijfsvestigingen95
Inwoners per km²7.593
Oppervlakte land24 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Buurten in de buurt.

De dichtstbijzijnde buurten in Deventer.