NL · EN

Oud Krispijn

CBS-naam: Wijk 03 Oud Krispijn

Oud Krispijn is een van de 13 wijken van Dordrecht, met 10.970 inwoners en 4.720 woningen in 8 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 273.000 ligt 18% onder het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 16% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 050503 · 8 buurten · 205 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
10.970inwoners1 januari 2025
€ 273.000gemiddelde WOZ-waardeDordrecht: € 331.000
16%groen binnen 500 mDordrecht: 20%
148voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Oud Krispijn in DordrechtPostcodes in Oud Krispijn gemarkeerd; de rest van Dordrecht in grijs
Kaart van Dordrecht met wijk Oud Krispijn gemarkeerd

De buurten van Oud Krispijn.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 115 buurten in Dordrecht.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Zuidendijk235€ 294k97%100%13%25%111
Viottakade en omgeving2.070€ 276k85%76%16%18%96
Erasmuslaan en omgeving845€ 385k85%89%14%15%204
Breitnerstraat en omgeving1.590€ 279k57%96%10%16%128
Jacob Marisstraat en omgeving1.775€ 254k48%57%13%16%148
Krispijnse Driehoek1.880€ 230k22%40%11%12%172
Jacob Catsstraat en omgeving1.735€ 253k65%60%11%18%188
Rembrandtlaan en omgeving840€ 336k65%66%5%16%162

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Oud Krispijn is € 273.000; in Dordrecht is dat € 331.000.

4.720woningen1 januari 2025
68%eengezinswoningen32% meergezins
60%koopwoningen28% corporatiewoningen
6%gebouwd in de laatste tien jaar4% onbewoond
810 m³aardgas per woning per jaarDordrecht: 720 m³
2.370 kWhstroom per woning per jaarDordrecht: 2.400 kWh
7%aardgasvrije woningenDordrecht: 11%
19%woningen met zonnepanelenDordrecht: 23%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Oud Krispijn zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

41%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Dordrecht: 41%
14%in de landelijk hoogste 20%Dordrecht: 18%
5,2%van de inwoners leeft onder de armoedegrensDordrecht: 3,6%
€ 75.000mediaan vermogen van huishoudensDordrecht: € 114.000
69,0%nettoarbeidsparticipatieDordrecht: 70,0%
23%hoogopgeleid (hbo of wo)Dordrecht: 28%
16,0%van de werkenden is zelfstandigeDordrecht: 16,0%
0,9personenauto’s per huishoudenDordrecht: 0,9

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 587 misdrijven in Oud Krispijn, 5% meer dan in 2024. Dat is 53,5 per 1.000 inwoners, tegen 52,0 in Dordrecht.

Rijden onder invloed112
Vernieling en zaakbeschadiging71
Overige vermogensdelicten32
Diefstal uit of vanaf auto’s31
Diefstal van fietsen en (snor)brommers31
Mishandeling29
Bedreiging25
Woninginbraak8
Diefstal van motorvoertuigen4
Straatroof2
Openlijk geweld tegen personen1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Oud Krispijn, een zeer sterk stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,8 km
Grote supermarkt0,6 km
Kinderdagverblijf0,4 km
Basisschool0,5 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km19,6
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)1.000
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)610
Bedrijfsvestigingen1.240
Inwoners per km²9.369
Oppervlakte land117 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Dordrecht.

Alle wijken van Dordrecht.