NL · EN

Frankrijk

Frankrijk is een van de 15 wijken van Harderwijk, met 4.000 inwoners en 1.613 woningen in 4 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 448.000 ligt 11% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 24% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 024311 · 4 buurten · 82 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
4.000inwoners1 januari 2025
€ 448.000gemiddelde WOZ-waardeHarderwijk: € 405.000
24%groen binnen 500 mHarderwijk: 26%
55voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Frankrijk in HarderwijkPostcodes in Frankrijk gemarkeerd; de rest van Harderwijk in grijs
Kaart van Harderwijk met wijk Frankrijk gemarkeerd

De buurten van Frankrijk.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 57 buurten in Harderwijk.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Broekland1.180€ 400k73%73%19%23%53
De Akker1.205€ 539k76%87%25%20%56
Walstein1.595€ 414k70%75%19%28%55
Overveld15–––33%47%35

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Frankrijk is € 448.000; in Harderwijk is dat € 405.000.

1.613woningen1 januari 2025
78%eengezinswoningen22% meergezins
73%koopwoningen23% corporatiewoningen
2%gebouwd in de laatste tien jaar1% onbewoond
870 m³aardgas per woning per jaarHarderwijk: 800 m³
2.830 kWhstroom per woning per jaarHarderwijk: 2.580 kWh
1%aardgasvrije woningenHarderwijk: 7%
41%woningen met zonnepanelenHarderwijk: 39%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Frankrijk zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

28%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Harderwijk: 35%
28%in de landelijk hoogste 20%Harderwijk: 22%
0,8%van de inwoners leeft onder de armoedegrensHarderwijk: 2,2%
€ 273.000mediaan vermogen van huishoudensHarderwijk: € 179.000
75,0%nettoarbeidsparticipatieHarderwijk: 74,0%
27%hoogopgeleid (hbo of wo)Harderwijk: 30%
15,0%van de werkenden is zelfstandigeHarderwijk: 16,0%
1,2personenauto’s per huishoudenHarderwijk: 1,0

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 70 misdrijven in Frankrijk, ongeveer evenveel als in 2024. Dat is 17,5 per 1.000 inwoners, tegen 38,9 in Harderwijk.

Woninginbraak14
Vernieling en zaakbeschadiging8
Rijden onder invloed8
Diefstal van fietsen en (snor)brommers5
Diefstal uit of vanaf auto’s4
Mishandeling3
Overige vermogensdelicten3

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Frankrijk, een matig stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk1,2 km
Grote supermarkt0,7 km
Kinderdagverblijf0,6 km
Basisschool0,7 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km8,8
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)390
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)260
Bedrijfsvestigingen400
Inwoners per km²3.772
Oppervlakte land106 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Harderwijk.

Alle wijken van Harderwijk.