NL · EN

Elshout

CBS-naam: Wijk 02 Elshout

Elshout is een van de 10 wijken van Heusden, met 1.860 inwoners en 733 woningen in 1 buurt. De gemiddelde WOZ-waarde van € 507.000 ligt 15% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 31% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 079702 · 1 buurt · 44 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
1.860inwoners1 januari 2025
€ 507.000gemiddelde WOZ-waardeHeusden: € 442.000
31%groen binnen 500 mHeusden: 23%
45voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Elshout in HeusdenPostcodes in Elshout gemarkeerd; de rest van Heusden in grijs
Kaart van Heusden met wijk Elshout gemarkeerd

De buurten van Elshout.

Kies een buurt voor het volledige overzicht.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Elshout1.855€ 507k80%97%21%31%45

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Elshout is € 507.000; in Heusden is dat € 442.000.

733woningen28 nieuw gebouwd in 2025
97%eengezinswoningen3% meergezins
80%koopwoningen10% corporatiewoningen
12%gebouwd in de laatste tien jaar5% onbewoond
1.020 m³aardgas per woning per jaarHeusden: 890 m³
3.700 kWhstroom per woning per jaarHeusden: 3.060 kWh
12%aardgasvrije woningenHeusden: 9%
56%woningen met zonnepanelenHeusden: 45%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Elshout zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

27%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Heusden: 33%
33%in de landelijk hoogste 20%Heusden: 24%
0,8%van de inwoners leeft onder de armoedegrensHeusden: 2,0%
€ 415.000mediaan vermogen van huishoudensHeusden: € 243.000
81,0%nettoarbeidsparticipatieHeusden: 75,0%
25%hoogopgeleid (hbo of wo)Heusden: 30%
26,0%van de werkenden is zelfstandigeHeusden: 18,0%
1,3personenauto’s per huishoudenHeusden: 1,2

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 42 misdrijven in Elshout, 100% meer dan in 2024. Dat is 22,6 per 1.000 inwoners, tegen 25,8 in Heusden.

Vernieling en zaakbeschadiging8
Rijden onder invloed8
Bedreiging4
Diefstal uit of vanaf auto’s1
Diefstal van fietsen en (snor)brommers1
Mishandeling1
Overige vermogensdelicten1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Elshout, een niet stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk1,9 km
Grote supermarkt1,8 km
Kinderdagverblijf2,2 km
Basisschool0,7 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km3,0
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)150
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)100
Bedrijfsvestigingen410
Inwoners per km²250
Oppervlakte land743 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Heusden.

Alle wijken van Heusden.