NL · EN

Vlijmen-Dorp

Vlijmen-Dorp is een buurt in de wijk Vlijmen (Heusden) met 4.230 inwoners en 2.033 woningen. 68% van de woningen is een koopwoning en 63% een eengezinswoning. De gemiddelde WOZ-waarde (€ 452.000) ligt ongeveer gelijk aan het gemeentelijk gemiddelde. Vanaf een gemiddelde postcode in de buurt liggen 80 dagelijkse voorzieningen binnen een kwartier lopen.

Buurt 07970502 · 96 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
4.230inwoners1 januari 2025
€ 452.000gemiddelde WOZ-waardeHeusden: € 442.000
21%groen binnen 500 mHeusden: 23%
80voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Vlijmen-Dorp in HeusdenPostcodes in Vlijmen-Dorp gemarkeerd; de rest van Heusden in grijs
Kaart van Heusden met buurt Vlijmen-Dorp gemarkeerd

Wie er wonen.

4.230 inwoners in 1.965 huishoudens, gemiddeld 2,1 personen per huishouden; naast het gemiddelde van Heusden.

13%
0–14 jaar
10%
15–24 jaar
23%
25–44 jaar
27%
65 jaar en ouder
37%
eenpersoonshuishoudens
28%
huishoudens met kinderen

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Vlijmen-Dorp is € 452.000; in Heusden is dat € 442.000.

2.033woningen75 nieuw gebouwd in 2025
63%eengezinswoningen37% meergezins
68%koopwoningen18% corporatiewoningen
10%gebouwd in de laatste tien jaar4% onbewoond
810 m³aardgas per woning per jaarHeusden: 890 m³
2.950 kWhstroom per woning per jaarHeusden: 3.060 kWh
9%aardgasvrije woningenHeusden: 9%
38%woningen met zonnepanelenHeusden: 45%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Vlijmen-Dorp zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

37%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Heusden: 33%
23%in de landelijk hoogste 20%Heusden: 24%
1,4%van de inwoners leeft onder de armoedegrensHeusden: 2,0%
€ 259.000mediaan vermogen van huishoudensHeusden: € 243.000
75,0%nettoarbeidsparticipatieHeusden: 75,0%
30%hoogopgeleid (hbo of wo)Heusden: 30%
19,0%van de werkenden is zelfstandigeHeusden: 18,0%
1,1personenauto’s per huishoudenHeusden: 1,2

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 198 misdrijven in Vlijmen-Dorp, 9% meer dan in 2024. Dat is 46,8 per 1.000 inwoners, tegen 25,8 in Heusden.

Diefstal van fietsen en (snor)brommers25
Vernieling en zaakbeschadiging16
Rijden onder invloed13
Woninginbraak10
Mishandeling8
Bedreiging7
Overige vermogensdelicten7
Diefstal uit of vanaf auto’s5
Diefstal van motorvoertuigen2
Zakkenrollerij1
Straatroof1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Vlijmen-Dorp, een matig stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,7 km
Grote supermarkt0,7 km
Kinderdagverblijf0,5 km
Basisschool0,8 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km6,0
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)320
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)190
Bedrijfsvestigingen645
Inwoners per km²1.623
Oppervlakte land261 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Scholen in Vlijmen-Dorp.

Vestigingen van basis- en voortgezet onderwijs met een adres in deze buurt.

Rooms Katholieke Basisschool de BusselBasisschool · Rooms-Katholiek

Bron: DUO, Open Onderwijsdata: vestigingen basis- en voortgezet onderwijs (CC BY 4.0). Toelating hangt af van het beleid van elke school.

Buurten in de buurt.

De dichtstbijzijnde buurten in Heusden.