NL · EN

Bangert en Oosterpolder - Buurt 35 05

Bangert en Oosterpolder - Buurt 35 05 is een buurt in de wijk Bangert en Oosterpolder (Hoorn) met 930 inwoners en 357 woningen. 89% van de woningen is een koopwoning en 87% een eengezinswoning. De gemiddelde WOZ-waarde (€ 526.000) ligt 44% boven het gemeentelijk gemiddelde. Vanaf een gemiddelde postcode in de buurt liggen 149 dagelijkse voorzieningen binnen een kwartier lopen.

Buurt 04053505 · 14 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
930inwoners1 januari 2025
€ 526.000gemiddelde WOZ-waardeHoorn: € 365.000
18%groen binnen 500 mHoorn: 25%
149voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Bangert en Oosterpolder - Buurt 35 05 in HoornPostcodes in Bangert en Oosterpolder - Buurt 35 05 gemarkeerd; de rest van Hoorn in grijs
Kaart van Hoorn met buurt Bangert en Oosterpolder - Buurt 35 05 gemarkeerd

Wie er wonen.

930 inwoners in 355 huishoudens, gemiddeld 2,6 personen per huishouden; naast het gemiddelde van Hoorn.

24%
0–14 jaar
10%
15–24 jaar
44%
25–44 jaar
5%
65 jaar en ouder
24%
eenpersoonshuishoudens
48%
huishoudens met kinderen

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Bangert en Oosterpolder - Buurt 35 05 is € 526.000; in Hoorn is dat € 365.000.

357woningen48 nieuw gebouwd in 2025
87%eengezinswoningen13% meergezins
89%koopwoningen7% corporatiewoningen
92%gebouwd in de laatste tien jaar2% onbewoond
100 m³aardgas per woning per jaarHoorn: 780 m³
4.290 kWhstroom per woning per jaarHoorn: 2.450 kWh
92%aardgasvrije woningenHoorn: 8%
89%woningen met zonnepanelenHoorn: 38%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Bangert en Oosterpolder - Buurt 35 05 zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

10%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Hoorn: 38%
37%in de landelijk hoogste 20%Hoorn: 18%
1,2%van de inwoners leeft onder de armoedegrensHoorn: 2,6%
€ 288.000mediaan vermogen van huishoudensHoorn: € 164.000
89,0%nettoarbeidsparticipatieHoorn: 71,0%
39%hoogopgeleid (hbo of wo)Hoorn: 29%
15,0%van de werkenden is zelfstandigeHoorn: 16,0%
1,2personenauto’s per huishoudenHoorn: 0,9

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 15 misdrijven in Bangert en Oosterpolder - Buurt 35 05, 200% meer dan in 2024. Dat is 16,1 per 1.000 inwoners, tegen 49,6 in Hoorn.

Diefstal uit of vanaf auto’s2
Diefstal van fietsen en (snor)brommers2
Vernieling en zaakbeschadiging2
Bedreiging1
Overige vermogensdelicten1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Bangert en Oosterpolder - Buurt 35 05, een sterk stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk1,2 km
Grote supermarkt1,4 km
Kinderdagverblijf1,0 km
Basisschool1,1 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km8,5
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)110
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)70
Bedrijfsvestigingen115
Inwoners per km²4.058
Oppervlakte land23 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Scholen in Bangert en Oosterpolder - Buurt 35 05.

Vestigingen van basis- en voortgezet onderwijs met een adres in deze buurt.

St JozefBasisschool · Rooms-Katholiek

Bron: DUO, Open Onderwijsdata: vestigingen basis- en voortgezet onderwijs (CC BY 4.0). Toelating hangt af van het beleid van elke school.

Buurten in de buurt.

De dichtstbijzijnde buurten in Hoorn.