NL · EN

Meterik

CBS-naam: Wijk 02 Meterik

Meterik is een van de 16 wijken van Horst aan de Maas, met 1.705 inwoners en 665 woningen in 2 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 409.000 ligt 11% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 28% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 150702 · 2 buurten · 34 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
1.705inwoners1 januari 2025
€ 409.000gemiddelde WOZ-waardeHorst aan de Maas: € 368.000
28%groen binnen 500 mHorst aan de Maas: 29%
6voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Meterik in Horst aan de MaasPostcodes in Meterik gemarkeerd; de rest van Horst aan de Maas in grijs
Kaart van Horst aan de Maas met wijk Meterik gemarkeerd

De buurten van Meterik.

Kies een buurt voor het volledige overzicht.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Meterik715€ 382k80%95%22%15%6
Verspreide huizen Meterik985€ 430k85%93%15%33%6

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Meterik is € 409.000; in Horst aan de Maas is dat € 368.000.

665woningen89 nieuw gebouwd in 2025
94%eengezinswoningen6% meergezins
83%koopwoningen9% corporatiewoningen
18%gebouwd in de laatste tien jaar4% onbewoond
1.060 m³aardgas per woning per jaarHorst aan de Maas: 960 m³
3.650 kWhstroom per woning per jaarHorst aan de Maas: 3.180 kWh
8%aardgasvrije woningenHorst aan de Maas: 7%
65%woningen met zonnepanelenHorst aan de Maas: 59%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Meterik zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

27%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Horst aan de Maas: 34%
27%in de landelijk hoogste 20%Horst aan de Maas: 21%
1,2%van de inwoners leeft onder de armoedegrensHorst aan de Maas: 2,0%
€ 287.000mediaan vermogen van huishoudensHorst aan de Maas: € 229.000
81,0%nettoarbeidsparticipatieHorst aan de Maas: 77,0%
31%hoogopgeleid (hbo of wo)Horst aan de Maas: 28%
17,0%van de werkenden is zelfstandigeHorst aan de Maas: 15,0%
1,3personenauto’s per huishoudenHorst aan de Maas: 1,2

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 56 misdrijven in Meterik, 60% meer dan in 2024. Dat is 32,8 per 1.000 inwoners, tegen 34,4 in Horst aan de Maas.

Overige vermogensdelicten6
Bedreiging4
Mishandeling3
Vernieling en zaakbeschadiging3
Diefstal van motorvoertuigen1
Diefstal van fietsen en (snor)brommers1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Meterik, een niet stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk2,3 km
Grote supermarkt2,3 km
Kinderdagverblijf0,9 km
Basisschool0,9 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km3,8
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)160
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)90
Bedrijfsvestigingen250
Inwoners per km²147
Oppervlakte land1.161 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Horst aan de Maas.

Alle wijken van Horst aan de Maas.