NL · EN

't Sandt

't Sandt is een buurt in de wijk Katwijk aan den Rijn (Katwijk) met 760 inwoners en 233 woningen. 69% van de woningen is een koopwoning en 43% een eengezinswoning. De gemiddelde WOZ-waarde (€ 429.000) ligt 7% onder het gemeentelijk gemiddelde. Vanaf een gemiddelde postcode in de buurt liggen 145 dagelijkse voorzieningen binnen een kwartier lopen.

Buurt 05370302 · 10 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
760inwoners1 januari 2025
€ 429.000gemiddelde WOZ-waardeKatwijk: € 462.000
17%groen binnen 500 mKatwijk: 19%
145voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
't Sandt in KatwijkPostcodes in 't Sandt gemarkeerd; de rest van Katwijk in grijs
Kaart van Katwijk met buurt 't Sandt gemarkeerd

Wie er wonen.

760 inwoners in 205 huishoudens, gemiddeld 2,1 personen per huishouden; naast het gemiddelde van Katwijk.

12%
0–14 jaar
12%
15–24 jaar
28%
25–44 jaar
26%
65 jaar en ouder
39%
eenpersoonshuishoudens
29%
huishoudens met kinderen

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in 't Sandt is € 429.000; in Katwijk is dat € 462.000.

233woningen1 januari 2025
43%eengezinswoningen57% meergezins
69%koopwoningen16% corporatiewoningen
0%gebouwd in de laatste tien jaar14% onbewoond
830 m³aardgas per woning per jaarKatwijk: 770 m³
2.600 kWhstroom per woning per jaarKatwijk: 2.550 kWh
0%aardgasvrije woningenKatwijk: 5%
19%woningen met zonnepanelenKatwijk: 33%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in 't Sandt zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

25%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Katwijk: 32%
20%in de landelijk hoogste 20%Katwijk: 24%
0,7%van de inwoners leeft onder de armoedegrensKatwijk: 1,5%
€ 232.000mediaan vermogen van huishoudensKatwijk: € 259.000
79,0%nettoarbeidsparticipatieKatwijk: 77,0%
17%hoogopgeleid (hbo of wo)Katwijk: 23%
16,0%van de werkenden is zelfstandigeKatwijk: 13,0%
1,3personenauto’s per huishoudenKatwijk: 0,9

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 19 misdrijven in 't Sandt, 24% minder dan in 2024. Dat is 25,0 per 1.000 inwoners, tegen 30,5 in Katwijk.

Overige vermogensdelicten4
Mishandeling3
Diefstal van fietsen en (snor)brommers2
Rijden onder invloed2
Bedreiging1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van 't Sandt, een sterk stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,2 km
Grote supermarkt1,2 km
Kinderdagverblijf0,5 km
Basisschool0,5 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km19,2
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)50
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)20
Bedrijfsvestigingen120
Inwoners per km²2.999
Oppervlakte land25 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Buurten in de buurt.

De dichtstbijzijnde buurten in Katwijk.