NL · EN

Huissen

Huissen is een van de 7 wijken van Lingewaard, met 20.000 inwoners en 8.834 woningen in 14 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 414.000 ligt ongeveer gelijk aan het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 26% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 170502 · 14 buurten · 464 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
20.000inwoners1 januari 2025
€ 414.000gemiddelde WOZ-waardeLingewaard: € 415.000
26%groen binnen 500 mLingewaard: 28%
79voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Huissen in LingewaardPostcodes in Huissen gemarkeerd; de rest van Lingewaard in grijs
Kaart van Lingewaard met wijk Huissen gemarkeerd

De buurten van Huissen.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 41 buurten in Lingewaard.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Centrum Huissen965€ 297k38%29%39%42%76
Hofmeesterij-Kampstuk1.155–58%98%26%19%115
't Zand-Tabakshof1.435€ 434k77%92%24%16%44
Zilverkamp 1e fase1.940€ 355k83%85%29%19%102
Zilverkamp 2e fase-Rietbaan1.075–79%89%39%45%70
Zilverkamp 3e fase1.390–75%91%32%42%56
Zilverkamp 4e fase1.500€ 307k74%77%21%22%74
Johannahoeve600€ 414k72%52%43%27%91
Loovelden3.545€ 528k86%91%9%22%77
Brouwersland1.620€ 353k54%63%22%13%108
De Laak-Binnenveld1.750€ 394k66%66%27%11%89
't Kempke-Bloemstraat1.640€ 463k86%67%22%30%81
Buitengebied Huissen1.320€ 615k89%97%23%30%28
Bedrijventerrein Pannenhuis-Agropark55€ 395k61%87%18%20%2

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Huissen is € 414.000; in Lingewaard is dat € 415.000.

8.834woningen30 nieuw gebouwd in 2025
78%eengezinswoningen22% meergezins
73%koopwoningen18% corporatiewoningen
9%gebouwd in de laatste tien jaar2% onbewoond
850 m³aardgas per woning per jaarLingewaard: 890 m³
2.820 kWhstroom per woning per jaarLingewaard: 2.980 kWh
4%aardgasvrije woningenLingewaard: 5%
54%woningen met zonnepanelenLingewaard: 57%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Huissen zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

31%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Lingewaard: 31%
23%in de landelijk hoogste 20%Lingewaard: 24%
1,8%van de inwoners leeft onder de armoedegrensLingewaard: 1,5%
€ 229.000mediaan vermogen van huishoudensLingewaard: € 245.000
74,0%nettoarbeidsparticipatieLingewaard: 74,0%
33%hoogopgeleid (hbo of wo)Lingewaard: 30%
15,0%van de werkenden is zelfstandigeLingewaard: 15,0%
1,1personenauto’s per huishoudenLingewaard: 1,2

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 537 misdrijven in Huissen, ongeveer evenveel als in 2024. Dat is 26,8 per 1.000 inwoners, tegen 21,6 in Lingewaard.

Diefstal van fietsen en (snor)brommers88
Vernieling en zaakbeschadiging61
Overige vermogensdelicten42
Mishandeling30
Rijden onder invloed28
Woninginbraak19
Diefstal uit of vanaf auto’s17
Bedreiging13
Diefstal van motorvoertuigen4
Openlijk geweld tegen personen2
Straatroof1
Overval1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Huissen, een matig stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,8 km
Grote supermarkt0,9 km
Kinderdagverblijf0,7 km
Basisschool0,7 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km4,2
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)1.770
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)1.180
Bedrijfsvestigingen2.300
Inwoners per km²1.496
Oppervlakte land1.336 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Lingewaard.

Alle wijken van Lingewaard.