NL · EN

Hedel

CBS-naam: Wijk 02 Hedel

Hedel is een van de 5 wijken van Maasdriel, met 5.330 inwoners en 2.212 woningen in 3 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 471.000 ligt ongeveer gelijk aan het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 21% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 026302 · 3 buurten · 141 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
5.330inwoners1 januari 2025
€ 471.000gemiddelde WOZ-waardeMaasdriel: € 461.000
21%groen binnen 500 mMaasdriel: 28%
45voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Hedel in MaasdrielPostcodes in Hedel gemarkeerd; de rest van Maasdriel in grijs
Kaart van Maasdriel met wijk Hedel gemarkeerd

De buurten van Hedel.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 24 buurten in Maasdriel.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Hedel4.540€ 450k76%90%22%15%47
Verspreide huizen in het bouwgebied620€ 629k84%100%13%32%34
Verspreide huizen in de polder Hedel165€ 644k81%95%15%47%9

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Hedel is € 471.000; in Maasdriel is dat € 461.000.

2.212woningen49 nieuw gebouwd in 2025
91%eengezinswoningen9% meergezins
77%koopwoningen16% corporatiewoningen
11%gebouwd in de laatste tien jaar2% onbewoond
950 m³aardgas per woning per jaarMaasdriel: 1.030 m³
3.330 kWhstroom per woning per jaarMaasdriel: 3.410 kWh
10%aardgasvrije woningenMaasdriel: 6%
64%woningen met zonnepanelenMaasdriel: 61%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Hedel zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

31%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Maasdriel: 34%
26%in de landelijk hoogste 20%Maasdriel: 25%
1,7%van de inwoners leeft onder de armoedegrensMaasdriel: 2,9%
€ 268.000mediaan vermogen van huishoudensMaasdriel: € 243.000
76,0%nettoarbeidsparticipatieMaasdriel: 76,0%
26%hoogopgeleid (hbo of wo)Maasdriel: 24%
20,0%van de werkenden is zelfstandigeMaasdriel: 22,0%
1,2personenauto’s per huishoudenMaasdriel: 1,2

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 142 misdrijven in Hedel, 7% minder dan in 2024. Dat is 26,6 per 1.000 inwoners, tegen 24,1 in Maasdriel.

Vernieling en zaakbeschadiging18
Mishandeling11
Overige vermogensdelicten9
Diefstal uit of vanaf auto’s8
Woninginbraak7
Rijden onder invloed7
Diefstal van fietsen en (snor)brommers5
Bedreiging5
Diefstal van motorvoertuigen1
Openlijk geweld tegen personen1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Hedel, een weinig stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk1,1 km
Grote supermarkt0,8 km
Kinderdagverblijf0,6 km
Basisschool0,7 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km3,4
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)440
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)300
Bedrijfsvestigingen915
Inwoners per km²430
Oppervlakte land1.240 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Maasdriel.

Alle wijken van Maasdriel.