NL · EN

Heel

CBS-naam: Wijk 05 Heel

Heel is een van de 8 wijken van Maasgouw, met 4.565 inwoners en 1.924 woningen in 3 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 385.000 ligt 11% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 32% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 164105 · 3 buurten · 103 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
4.565inwoners1 januari 2025
€ 385.000gemiddelde WOZ-waardeMaasgouw: € 348.000
32%groen binnen 500 mMaasgouw: 25%
27voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Heel in MaasgouwPostcodes in Heel gemarkeerd; de rest van Maasgouw in grijs
Kaart van Maasgouw met wijk Heel gemarkeerd

De buurten van Heel.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 15 buurten in Maasgouw.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Heel4.145€ 381k76%85%31%32%27
Panheel230€ 419k85%94%26%27%7
Verspreide huizen Heel195€ 517k82%100%28%33%5

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Heel is € 385.000; in Maasgouw is dat € 348.000.

1.924woningen2 nieuw gebouwd in 2025
85%eengezinswoningen15% meergezins
76%koopwoningen9% corporatiewoningen
10%gebouwd in de laatste tien jaar4% onbewoond
990 m³aardgas per woning per jaarMaasgouw: 980 m³
3.330 kWhstroom per woning per jaarMaasgouw: 3.130 kWh
6%aardgasvrije woningenMaasgouw: 5%
59%woningen met zonnepanelenMaasgouw: 58%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Heel zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

29%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Maasgouw: 34%
24%in de landelijk hoogste 20%Maasgouw: 21%
2,0%van de inwoners leeft onder de armoedegrensMaasgouw: 1,9%
€ 254.000mediaan vermogen van huishoudensMaasgouw: € 225.000
71,0%nettoarbeidsparticipatieMaasgouw: 70,0%
28%hoogopgeleid (hbo of wo)Maasgouw: 31%
15,0%van de werkenden is zelfstandigeMaasgouw: 18,0%
1,3personenauto’s per huishoudenMaasgouw: 1,2

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 100 misdrijven in Heel, ongeveer evenveel als in 2024. Dat is 21,9 per 1.000 inwoners, tegen 26,6 in Maasgouw.

Vernieling en zaakbeschadiging12
Overige vermogensdelicten10
Mishandeling8
Woninginbraak7
Rijden onder invloed7
Diefstal uit of vanaf auto’s5
Bedreiging2
Diefstal van motorvoertuigen1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Heel, een niet stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,7 km
Grote supermarkt0,8 km
Kinderdagverblijf1,0 km
Basisschool1,0 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km2,0
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)270
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)150
Bedrijfsvestigingen510
Inwoners per km²486
Oppervlakte land940 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Maasgouw.

Alle wijken van Maasgouw.