NL · EN

Kern Heenvliet

Kern Heenvliet is een buurt in de wijk Heenvliet (Nissewaard) met 515 inwoners en 276 woningen. 75% van de woningen is een koopwoning en 95% een eengezinswoning. De gemiddelde WOZ-waarde (€ 341.000) ligt 11% boven het gemeentelijk gemiddelde. Vanaf een gemiddelde postcode in de buurt liggen 37 dagelijkse voorzieningen binnen een kwartier lopen.

Buurt 19302501 · 15 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
515inwoners1 januari 2025
€ 341.000gemiddelde WOZ-waardeNissewaard: € 308.000
49%groen binnen 500 mNissewaard: 27%
37voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Kern Heenvliet in NissewaardPostcodes in Kern Heenvliet gemarkeerd; de rest van Nissewaard in grijs
Kaart van Nissewaard met buurt Kern Heenvliet gemarkeerd

Wie er wonen.

515 inwoners in 250 huishoudens, gemiddeld 2,0 personen per huishouden; naast het gemiddelde van Nissewaard.

11%
0–14 jaar
7%
15–24 jaar
23%
25–44 jaar
28%
65 jaar en ouder
34%
eenpersoonshuishoudens
30%
huishoudens met kinderen

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Kern Heenvliet is € 341.000; in Nissewaard is dat € 308.000.

276woningen1 nieuw gebouwd in 2025
95%eengezinswoningen5% meergezins
75%koopwoningen18% corporatiewoningen
2%gebouwd in de laatste tien jaar8% onbewoond
890 m³aardgas per woning per jaarNissewaard: 710 m³
2.840 kWhstroom per woning per jaarNissewaard: 2.610 kWh
2%aardgasvrije woningenNissewaard: 7%
39%woningen met zonnepanelenNissewaard: 39%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Kern Heenvliet zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

31%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Nissewaard: 36%
26%in de landelijk hoogste 20%Nissewaard: 19%
1,6%van de inwoners leeft onder de armoedegrensNissewaard: 2,7%
€ 194.000mediaan vermogen van huishoudensNissewaard: € 101.000
73,0%nettoarbeidsparticipatieNissewaard: 69,0%
18,0%van de werkenden is zelfstandigeNissewaard: 12,0%
1,3personenauto’s per huishoudenNissewaard: 1,0

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 8 misdrijven in Kern Heenvliet, 56% minder dan in 2024. Dat is 15,5 per 1.000 inwoners, tegen 42,8 in Nissewaard.

Bedreiging1
Mishandeling1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Kern Heenvliet, een niet stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,8 km
Grote supermarkt1,0 km
Kinderdagverblijf0,6 km
Basisschool0,6 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km3,0
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)30
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)10
Bedrijfsvestigingen90
Inwoners per km²1.733
Oppervlakte land30 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Buurten in de buurt.

De dichtstbijzijnde buurten in Nissewaard.