NL · EN

Hekelingen-Dorp

Hekelingen-Dorp is een buurt in de wijk Hekelingen (Nissewaard) met 1.860 inwoners en 736 woningen. 75% van de woningen is een koopwoning en 94% een eengezinswoning. De gemiddelde WOZ-waarde (€ 457.000) ligt 48% boven het gemeentelijk gemiddelde. Vanaf een gemiddelde postcode in de buurt liggen 70 dagelijkse voorzieningen binnen een kwartier lopen.

Buurt 19305001 · 41 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
1.860inwoners1 januari 2025
€ 457.000gemiddelde WOZ-waardeNissewaard: € 308.000
38%groen binnen 500 mNissewaard: 27%
70voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Hekelingen-Dorp in NissewaardPostcodes in Hekelingen-Dorp gemarkeerd; de rest van Nissewaard in grijs
Kaart van Nissewaard met buurt Hekelingen-Dorp gemarkeerd

Wie er wonen.

1.860 inwoners in 740 huishoudens, gemiddeld 2,5 personen per huishouden; naast het gemiddelde van Nissewaard.

17%
0–14 jaar
12%
15–24 jaar
20%
25–44 jaar
20%
65 jaar en ouder
24%
eenpersoonshuishoudens
43%
huishoudens met kinderen

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Hekelingen-Dorp is € 457.000; in Nissewaard is dat € 308.000.

736woningen24 nieuw gebouwd in 2025
94%eengezinswoningen6% meergezins
75%koopwoningen22% corporatiewoningen
20%gebouwd in de laatste tien jaar2% onbewoond
800 m³aardgas per woning per jaarNissewaard: 710 m³
3.500 kWhstroom per woning per jaarNissewaard: 2.610 kWh
12%aardgasvrije woningenNissewaard: 7%
65%woningen met zonnepanelenNissewaard: 39%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Hekelingen-Dorp zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

23%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Nissewaard: 36%
40%in de landelijk hoogste 20%Nissewaard: 19%
1,6%van de inwoners leeft onder de armoedegrensNissewaard: 2,7%
€ 252.000mediaan vermogen van huishoudensNissewaard: € 101.000
74,0%nettoarbeidsparticipatieNissewaard: 69,0%
30%hoogopgeleid (hbo of wo)Nissewaard: 21%
17,0%van de werkenden is zelfstandigeNissewaard: 12,0%
1,3personenauto’s per huishoudenNissewaard: 1,0

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 22 misdrijven in Hekelingen-Dorp, 8% minder dan in 2024. Dat is 11,8 per 1.000 inwoners, tegen 42,8 in Nissewaard.

Vernieling en zaakbeschadiging3
Mishandeling2
Bedreiging1
Rijden onder invloed1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Hekelingen-Dorp, een weinig stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk1,6 km
Grote supermarkt1,9 km
Kinderdagverblijf1,8 km
Basisschool1,7 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km11,6
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)180
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)130
Bedrijfsvestigingen210
Inwoners per km²1.434
Oppervlakte land130 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Buurten in de buurt.

De dichtstbijzijnde buurten in Nissewaard.