NL · EN

De Graven Es

CBS-naam: Wijk 12 De Graven Es

De Graven Es is een van de 14 wijken van Oldenzaal, met 5.255 inwoners en 2.086 woningen in 1 buurt. De gemiddelde WOZ-waarde van € 459.000 ligt 28% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 31% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 017312 · 1 buurt · 117 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
5.255inwoners1 januari 2025
€ 459.000gemiddelde WOZ-waardeOldenzaal: € 360.000
31%groen binnen 500 mOldenzaal: 29%
125voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
De Graven Es in OldenzaalPostcodes in De Graven Es gemarkeerd; de rest van Oldenzaal in grijs
Kaart van Oldenzaal met wijk De Graven Es gemarkeerd

De buurten van De Graven Es.

Kies een buurt voor het volledige overzicht.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
De Graven Es5.260€ 459k86%87%20%31%125

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in De Graven Es is € 459.000; in Oldenzaal is dat € 360.000.

2.086woningen12 nieuw gebouwd in 2025
87%eengezinswoningen13% meergezins
86%koopwoningen10% corporatiewoningen
9%gebouwd in de laatste tien jaar1% onbewoond
900 m³aardgas per woning per jaarOldenzaal: 920 m³
3.220 kWhstroom per woning per jaarOldenzaal: 2.770 kWh
7%aardgasvrije woningenOldenzaal: 5%
62%woningen met zonnepanelenOldenzaal: 44%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in De Graven Es zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

17%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Oldenzaal: 38%
33%in de landelijk hoogste 20%Oldenzaal: 19%
0,7%van de inwoners leeft onder de armoedegrensOldenzaal: 1,6%
€ 320.000mediaan vermogen van huishoudensOldenzaal: € 171.000
78,0%nettoarbeidsparticipatieOldenzaal: 73,0%
41%hoogopgeleid (hbo of wo)Oldenzaal: 33%
12,0%van de werkenden is zelfstandigeOldenzaal: 13,0%
1,3personenauto’s per huishoudenOldenzaal: 1,1

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 58 misdrijven in De Graven Es, 13% minder dan in 2024. Dat is 11,0 per 1.000 inwoners, tegen 28,6 in Oldenzaal.

Woninginbraak11
Diefstal uit of vanaf auto’s8
Vernieling en zaakbeschadiging8
Overige vermogensdelicten4
Diefstal van fietsen en (snor)brommers3
Rijden onder invloed3
Mishandeling2

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van De Graven Es, een matig stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk1,3 km
Grote supermarkt1,3 km
Kinderdagverblijf0,7 km
Basisschool1,1 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km8,0
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)430
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)360
Bedrijfsvestigingen480
Inwoners per km²2.172
Oppervlakte land242 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Oldenzaal.

Alle wijken van Oldenzaal.