NL · EN

Siegerswoude

Siegerswoude is een van de 15 wijken van Opsterland, met 830 inwoners en 305 woningen in 2 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 424.000 ligt 22% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 77% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 008613 · 2 buurten · 26 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
830inwoners1 januari 2025
€ 424.000gemiddelde WOZ-waardeOpsterland: € 347.000
77%groen binnen 500 mOpsterland: 51%
6voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Siegerswoude in OpsterlandPostcodes in Siegerswoude gemarkeerd; de rest van Opsterland in grijs
Kaart van Opsterland met wijk Siegerswoude gemarkeerd

De buurten van Siegerswoude.

Kies een buurt voor het volledige overzicht.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Siegerswoude-Kom370€ 379k93%99%16%70%9
Siegerswoude-Buitengebied460€ 462k88%99%24%79%4

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Siegerswoude is € 424.000; in Opsterland is dat € 347.000.

305woningen1 januari 2025
99%eengezinswoningen1% meergezins
90%koopwoningen4% corporatiewoningen
2%gebouwd in de laatste tien jaar5% onbewoond
1.290 m³aardgas per woning per jaarOpsterland: 980 m³
3.730 kWhstroom per woning per jaarOpsterland: 2.880 kWh
4%aardgasvrije woningenOpsterland: 7%
55%woningen met zonnepanelenOpsterland: 49%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Siegerswoude zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

22%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Opsterland: 34%
30%in de landelijk hoogste 20%Opsterland: 20%
1,6%van de inwoners leeft onder de armoedegrensOpsterland: 2,0%
€ 360.000mediaan vermogen van huishoudensOpsterland: € 218.000
77,0%nettoarbeidsparticipatieOpsterland: 73,0%
27%hoogopgeleid (hbo of wo)Opsterland: 29%
26,0%van de werkenden is zelfstandigeOpsterland: 19,0%
1,5personenauto’s per huishoudenOpsterland: 1,2

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 11 misdrijven in Siegerswoude, 27% minder dan in 2024. Dat is 13,3 per 1.000 inwoners, tegen 16,8 in Opsterland.

Vernieling en zaakbeschadiging2
Overige vermogensdelicten1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Siegerswoude, een niet stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk2,1 km
Grote supermarkt2,1 km
Kinderdagverblijf2,1 km
Basisschool2,4 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km1,1
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)70
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)40
Bedrijfsvestigingen135
Inwoners per km²57
Oppervlakte land1.455 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Opsterland.

Alle wijken van Opsterland.