NL · EN

Heino

Heino is een van de 9 wijken van Raalte, met 7.240 inwoners en 3.071 woningen in 6 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 423.000 ligt ongeveer gelijk aan het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 41% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 017707 · 6 buurten · 225 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
7.240inwoners1 januari 2025
€ 423.000gemiddelde WOZ-waardeRaalte: € 414.000
41%groen binnen 500 mRaalte: 39%
55voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Heino in RaaltePostcodes in Heino gemarkeerd; de rest van Raalte in grijs
Kaart van Raalte met wijk Heino gemarkeerd

De buurten van Heino.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 37 buurten in Raalte.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Heino Centrum1.175€ 366k60%62%37%28%56
De Kampen1.530€ 374k78%100%28%20%56
Heino Zuid1.780€ 397k72%96%38%37%63
Kiezebos1.045€ 476k82%94%16%42%50
Blankenfoort95€ 473k76%79%16%34%48
Buitengebied Heino1.615€ 544k91%91%23%71%12

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Heino is € 423.000; in Raalte is dat € 414.000.

3.071woningen56 nieuw gebouwd in 2025
89%eengezinswoningen11% meergezins
76%koopwoningen18% corporatiewoningen
5%gebouwd in de laatste tien jaar3% onbewoond
990 m³aardgas per woning per jaarRaalte: 920 m³
2.930 kWhstroom per woning per jaarRaalte: 2.930 kWh
5%aardgasvrije woningenRaalte: 7%
59%woningen met zonnepanelenRaalte: 61%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Heino zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

32%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Raalte: 33%
22%in de landelijk hoogste 20%Raalte: 22%
1,6%van de inwoners leeft onder de armoedegrensRaalte: 1,5%
€ 309.000mediaan vermogen van huishoudensRaalte: € 279.000
75,0%nettoarbeidsparticipatieRaalte: 75,0%
32%hoogopgeleid (hbo of wo)Raalte: 28%
14,0%van de werkenden is zelfstandigeRaalte: 15,0%
1,2personenauto’s per huishoudenRaalte: 1,2

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 95 misdrijven in Heino, 26% minder dan in 2024. Dat is 13,1 per 1.000 inwoners, tegen 17,6 in Raalte.

Diefstal van fietsen en (snor)brommers13
Overige vermogensdelicten9
Vernieling en zaakbeschadiging9
Woninginbraak8
Rijden onder invloed8
Mishandeling2

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Heino, een weinig stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk1,2 km
Grote supermarkt1,0 km
Kinderdagverblijf1,0 km
Basisschool1,0 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km2,0
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)570
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)300
Bedrijfsvestigingen820
Inwoners per km²330
Oppervlakte land2.196 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Raalte.

Alle wijken van Raalte.