NL · EN

Ellemeet

CBS-naam: Wijk 11 Ellemeet

Ellemeet is een van de 16 wijken van Schouwen-Duiveland, met 355 inwoners en 184 woningen in 2 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 460.000 ligt 13% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 20% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 167611 · 2 buurten · 13 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
355inwoners1 januari 2025
€ 460.000gemiddelde WOZ-waardeSchouwen-Duiveland: € 408.000
20%groen binnen 500 mSchouwen-Duiveland: 29%
21voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Ellemeet in Schouwen-DuivelandPostcodes in Ellemeet gemarkeerd; de rest van Schouwen-Duiveland in grijs
Kaart van Schouwen-Duiveland met wijk Ellemeet gemarkeerd

De buurten van Ellemeet.

Kies een buurt voor het volledige overzicht.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Ellemeet255€ 385k64%94%26%26%26
Verspr.h. ten zuiden van Ellemeet100€ 729k90%100%25%13%12

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Ellemeet is € 460.000; in Schouwen-Duiveland is dat € 408.000.

184woningen1 januari 2025
96%eengezinswoningen4% meergezins
70%koopwoningen17% corporatiewoningen
1%gebouwd in de laatste tien jaar13% onbewoond
1.000 m³aardgas per woning per jaarSchouwen-Duiveland: 910 m³
3.140 kWhstroom per woning per jaarSchouwen-Duiveland: 2.750 kWh
2%aardgasvrije woningenSchouwen-Duiveland: 6%
55%woningen met zonnepanelenSchouwen-Duiveland: 55%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Ellemeet zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

38%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Schouwen-Duiveland: 37%
19%in de landelijk hoogste 20%Schouwen-Duiveland: 20%
2,9%van de inwoners leeft onder de armoedegrensSchouwen-Duiveland: 1,8%
€ 293.000mediaan vermogen van huishoudensSchouwen-Duiveland: € 222.000
75,0%nettoarbeidsparticipatieSchouwen-Duiveland: 73,0%
34,0%van de werkenden is zelfstandigeSchouwen-Duiveland: 24,0%
1,3personenauto’s per huishoudenSchouwen-Duiveland: 1,1

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 17 misdrijven in Ellemeet, 143% meer dan in 2024. Dat is 47,9 per 1.000 inwoners, tegen 33,0 in Schouwen-Duiveland.

Bedreiging2
Woninginbraak1
Mishandeling1
Overige vermogensdelicten1
Rijden onder invloed1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Ellemeet, een niet stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk4,4 km
Grote supermarkt3,4 km
Kinderdagverblijf2,4 km
Basisschool3,1 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km0,4
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)20
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)20
Bedrijfsvestigingen100
Inwoners per km²57
Oppervlakte land620 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Schouwen-Duiveland.

Alle wijken van Schouwen-Duiveland.