NL · EN

West-Terschelling

CBS-naam: Wijk 00 West-Terschelling

West-Terschelling is een van de 6 wijken van Terschelling, met 2.600 inwoners en 1.240 woningen in 2 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 424.000 ligt 7% onder het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 56% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 009300 · 2 buurten · 82 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
2.600inwoners1 januari 2025
€ 424.000gemiddelde WOZ-waardeTerschelling: € 456.000
56%groen binnen 500 mTerschelling: 64%
44voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
West-Terschelling in TerschellingPostcodes in West-Terschelling gemarkeerd; de rest van Terschelling in grijs
Kaart van Terschelling met wijk West-Terschelling gemarkeerd

De buurten van West-Terschelling.

Kies een buurt voor het volledige overzicht.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
West-Terschelling2.525€ 419k58%78%26%53%45
Verspreide huizen West-Terschelling80–67%38%6%88%27

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in West-Terschelling is € 424.000; in Terschelling is dat € 456.000.

1.240woningen2 nieuw gebouwd in 2025
77%eengezinswoningen23% meergezins
58%koopwoningen23% corporatiewoningen
7%gebouwd in de laatste tien jaar8% onbewoond
1.010 m³aardgas per woning per jaarTerschelling: 1.080 m³
2.250 kWhstroom per woning per jaarTerschelling: 2.550 kWh
3%aardgasvrije woningenTerschelling: 4%
41%woningen met zonnepanelenTerschelling: 43%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in West-Terschelling zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

54%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Terschelling: 47%
13%in de landelijk hoogste 20%Terschelling: 16%
2,4%van de inwoners leeft onder de armoedegrensTerschelling: 3,1%
€ 82.000mediaan vermogen van huishoudensTerschelling: € 207.000
76,0%nettoarbeidsparticipatieTerschelling: 77,0%
26%hoogopgeleid (hbo of wo)Terschelling: 29%
23,0%van de werkenden is zelfstandigeTerschelling: 28,0%
0,7personenauto’s per huishoudenTerschelling: 0,9

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 52 misdrijven in West-Terschelling, 9% minder dan in 2024. Dat is 20,0 per 1.000 inwoners, tegen 22,1 in Terschelling.

Overige vermogensdelicten10
Vernieling en zaakbeschadiging7
Woninginbraak1
Diefstal van fietsen en (snor)brommers1
Mishandeling1
Rijden onder invloed1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van West-Terschelling, een niet stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,7 km
Grote supermarkt0,7 km
Kinderdagverblijf0,6 km
Basisschool0,6 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km2,0
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)140
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)70
Bedrijfsvestigingen465
Inwoners per km²100
Oppervlakte land2.604 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Terschelling.

Alle wijken van Terschelling.