NL · EN

Textielbuurt Oost

Textielbuurt Oost is een buurt in de wijk De Hasselt (Tilburg) met 1.260 inwoners en 542 woningen. 61% van de woningen is een koopwoning en 82% een eengezinswoning. De gemiddelde WOZ-waarde (€ 289.000) ligt 15% onder het gemeentelijk gemiddelde. Vanaf een gemiddelde postcode in de buurt liggen 112 dagelijkse voorzieningen binnen een kwartier lopen.

Buurt 08552302 · 17 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
1.260inwoners1 januari 2025
€ 289.000gemiddelde WOZ-waardeTilburg: € 339.000
11%groen binnen 500 mTilburg: 22%
112voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Textielbuurt Oost in TilburgPostcodes in Textielbuurt Oost gemarkeerd; de rest van Tilburg in grijs
Kaart van Tilburg met buurt Textielbuurt Oost gemarkeerd

Wie er wonen.

1.260 inwoners in 655 huishoudens, gemiddeld 1,9 personen per huishouden; naast het gemiddelde van Tilburg.

14%
0–14 jaar
16%
15–24 jaar
36%
25–44 jaar
12%
65 jaar en ouder
50%
eenpersoonshuishoudens
26%
huishoudens met kinderen

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Textielbuurt Oost is € 289.000; in Tilburg is dat € 339.000.

542woningen2 nieuw gebouwd in 2025
82%eengezinswoningen18% meergezins
61%koopwoningen21% corporatiewoningen
0%gebouwd in de laatste tien jaar3% onbewoond
950 m³aardgas per woning per jaarTilburg: 580 m³
2.630 kWhstroom per woning per jaarTilburg: 2.470 kWh
1%aardgasvrije woningenTilburg: 31%
22%woningen met zonnepanelenTilburg: 34%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Textielbuurt Oost zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

53%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Tilburg: 48%
8%in de landelijk hoogste 20%Tilburg: 15%
3,3%van de inwoners leeft onder de armoedegrensTilburg: 3,9%
€ 31.000mediaan vermogen van huishoudensTilburg: € 44.000
74,0%nettoarbeidsparticipatieTilburg: 72,0%
11,0%van de werkenden is zelfstandigeTilburg: 13,0%
0,8personenauto’s per huishoudenTilburg: 0,8

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 64 misdrijven in Textielbuurt Oost, 23% meer dan in 2024. Dat is 50,8 per 1.000 inwoners, tegen 57,7 in Tilburg.

Diefstal van fietsen en (snor)brommers9
Overige vermogensdelicten6
Vernieling en zaakbeschadiging6
Woninginbraak4
Mishandeling4
Rijden onder invloed3
Bedreiging2
Zakkenrollerij1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Textielbuurt Oost, een zeer sterk stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,5 km
Grote supermarkt0,7 km
Kinderdagverblijf0,5 km
Basisschool0,6 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km19,8
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)90
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)50
Bedrijfsvestigingen85
Inwoners per km²9.817
Oppervlakte land13 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Buurten in de buurt.

De dichtstbijzijnde buurten in Tilburg.