NL · EN

Yde

CBS-naam: Wijk 12 Yde

Yde is een van de 16 wijken van Tynaarlo, met 1.040 inwoners en 468 woningen in 4 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 400.000 ligt 7% onder het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 49% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 173012 · 4 buurten · 38 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
1.040inwoners1 januari 2025
€ 400.000gemiddelde WOZ-waardeTynaarlo: € 431.000
49%groen binnen 500 mTynaarlo: 34%
9voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Yde in TynaarloPostcodes in Yde gemarkeerd; de rest van Tynaarlo in grijs
Kaart van Tynaarlo met wijk Yde gemarkeerd

De buurten van Yde.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 45 buurten in Tynaarlo.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Yde770€ 364k83%94%24%42%10
De Punt190€ 496k89%93%29%50%7
Verspreide huizen De Punt30–––17%72%1
Verspreide huizen Yde55€ 610k100%100%27%73%3

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Yde is € 400.000; in Tynaarlo is dat € 431.000.

468woningen1 januari 2025
94%eengezinswoningen6% meergezins
85%koopwoningen9% corporatiewoningen
2%gebouwd in de laatste tien jaar5% onbewoond
1.240 m³aardgas per woning per jaarTynaarlo: 1.080 m³
3.230 kWhstroom per woning per jaarTynaarlo: 2.980 kWh
2%aardgasvrije woningenTynaarlo: 5%
62%woningen met zonnepanelenTynaarlo: 66%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Yde zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

27%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Tynaarlo: 29%
25%in de landelijk hoogste 20%Tynaarlo: 27%
1,6%van de inwoners leeft onder de armoedegrensTynaarlo: 1,9%
€ 260.000mediaan vermogen van huishoudensTynaarlo: € 286.000
74,0%nettoarbeidsparticipatieTynaarlo: 72,0%
35%hoogopgeleid (hbo of wo)Tynaarlo: 45%
26,0%van de werkenden is zelfstandigeTynaarlo: 20,0%
1,4personenauto’s per huishoudenTynaarlo: 1,2

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 25 misdrijven in Yde, 25% meer dan in 2024. Dat is 24,0 per 1.000 inwoners, tegen 18,5 in Tynaarlo.

Bedreiging2
Rijden onder invloed2
Mishandeling1
Vernieling en zaakbeschadiging1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Yde, een niet stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk4,7 km
Grote supermarkt4,4 km
Kinderdagverblijf0,9 km
Basisschool0,9 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km1,0
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)80
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)60
Bedrijfsvestigingen170
Inwoners per km²86
Oppervlakte land1.211 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Tynaarlo.

Alle wijken van Tynaarlo.