NL · EN

Boekend

CBS-naam: Wijk 27 Boekend

Boekend is een van de 21 wijken van Venlo, met 880 inwoners en 347 woningen in 2 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 467.000 ligt 50% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 50% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 098327 · 2 buurten · 27 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
880inwoners1 januari 2025
€ 467.000gemiddelde WOZ-waardeVenlo: € 312.000
50%groen binnen 500 mVenlo: 24%
61voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Boekend in VenloPostcodes in Boekend gemarkeerd; de rest van Venlo in grijs
Kaart van Venlo met wijk Boekend gemarkeerd

De buurten van Boekend.

Kies een buurt voor het volledige overzicht.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Kern Boekend640€ 450k86%97%27%41%63
Verspreide huizen Boekend235€ 513k91%95%30%57%56

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Boekend is € 467.000; in Venlo is dat € 312.000.

347woningen1 nieuw gebouwd in 2025
96%eengezinswoningen4% meergezins
87%koopwoningen8% corporatiewoningen
12%gebouwd in de laatste tien jaar2% onbewoond
1.020 m³aardgas per woning per jaarVenlo: 860 m³
3.680 kWhstroom per woning per jaarVenlo: 2.690 kWh
4%aardgasvrije woningenVenlo: 7%
61%woningen met zonnepanelenVenlo: 47%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Boekend zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

22%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Venlo: 45%
28%in de landelijk hoogste 20%Venlo: 14%
0,4%van de inwoners leeft onder de armoedegrensVenlo: 3,6%
€ 389.000mediaan vermogen van huishoudensVenlo: € 104.000
75,0%nettoarbeidsparticipatieVenlo: 70,0%
26%hoogopgeleid (hbo of wo)Venlo: 26%
20,0%van de werkenden is zelfstandigeVenlo: 13,0%
1,3personenauto’s per huishoudenVenlo: 1,0

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 87 misdrijven in Boekend, 18% meer dan in 2024. Dat is 98,9 per 1.000 inwoners, tegen 58,1 in Venlo.

Rijden onder invloed16
Overige vermogensdelicten10
Vernieling en zaakbeschadiging5
Diefstal van fietsen en (snor)brommers3
Diefstal uit of vanaf auto’s2
Bedreiging2
Woninginbraak1
Zakkenrollerij1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Boekend, een niet stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk2,4 km
Grote supermarkt2,7 km
Kinderdagverblijf2,6 km
Basisschool2,6 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km3,6
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)70
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)60
Bedrijfsvestigingen130
Inwoners per km²124
Oppervlakte land708 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Venlo.

Alle wijken van Venlo.