NL · EN

West

West is een van de 23 wijken van Venray, met 3.470 inwoners en 1.993 woningen in 3 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 270.000 ligt 25% onder het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 21% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 098413 · 3 buurten · 90 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
3.470inwoners1 januari 2025
€ 270.000gemiddelde WOZ-waardeVenray: € 362.000
21%groen binnen 500 mVenray: 29%
139voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
West in VenrayPostcodes in West gemarkeerd; de rest van Venray in grijs
Kaart van Venray met wijk West gemarkeerd

De buurten van West.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 32 buurten in Venray.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Noordwest1.620€ 248k22%41%34%23%117
West midden1.185€ 285k54%71%24%20%147
West zuid665€ 307k61%50%34%16%152

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in West is € 270.000; in Venray is dat € 362.000.

1.993woningen1 januari 2025
52%eengezinswoningen48% meergezins
39%koopwoningen57% corporatiewoningen
2%gebouwd in de laatste tien jaar3% onbewoond
810 m³aardgas per woning per jaarVenray: 920 m³
2.120 kWhstroom per woning per jaarVenray: 2.940 kWh
1%aardgasvrije woningenVenray: 7%
41%woningen met zonnepanelenVenray: 54%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in West zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

60%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Venray: 37%
8%in de landelijk hoogste 20%Venray: 19%
4,6%van de inwoners leeft onder de armoedegrensVenray: 2,5%
€ 27.000mediaan vermogen van huishoudensVenray: € 166.000
65,0%nettoarbeidsparticipatieVenray: 73,0%
22%hoogopgeleid (hbo of wo)Venray: 26%
10,0%van de werkenden is zelfstandigeVenray: 15,0%
0,8personenauto’s per huishoudenVenray: 1,1

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 163 misdrijven in West, 10% meer dan in 2024. Dat is 47,0 per 1.000 inwoners, tegen 40,6 in Venray.

Bedreiging16
Rijden onder invloed15
Diefstal van fietsen en (snor)brommers13
Mishandeling13
Vernieling en zaakbeschadiging10
Overige vermogensdelicten7
Woninginbraak5
Diefstal uit of vanaf auto’s2
Diefstal van motorvoertuigen1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van West, een sterk stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk1,1 km
Grote supermarkt0,6 km
Kinderdagverblijf1,0 km
Basisschool1,1 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km9,6
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)200
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)110
Bedrijfsvestigingen280
Inwoners per km²3.885
Oppervlakte land89 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Venray.

Alle wijken van Venray.