NL · EN

De Struyten

De Struyten is een van de 17 wijken van Voorne aan Zee, met 7.280 inwoners en 3.254 woningen in 4 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 316.000 ligt 20% onder het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 37% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 199203 · 4 buurten · 137 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
7.280inwoners1 januari 2025
€ 316.000gemiddelde WOZ-waardeVoorne aan Zee: € 396.000
37%groen binnen 500 mVoorne aan Zee: 28%
89voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
De Struyten in Voorne aan ZeePostcodes in De Struyten gemarkeerd; de rest van Voorne aan Zee in grijs
Kaart van Voorne aan Zee met wijk De Struyten gemarkeerd

De buurten van De Struyten.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 69 buurten in Voorne aan Zee.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Kanaalzicht625€ 487k88%62%23%33%105
Wittens Hoeck1.965€ 301k91%88%16%35%102
Gorsingen Hoeck2.670€ 309k66%75%25%50%73
Hooghen Hoeck2.015€ 294k74%76%21%22%91

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in De Struyten is € 316.000; in Voorne aan Zee is dat € 396.000.

3.254woningen44 nieuw gebouwd in 2025
78%eengezinswoningen22% meergezins
76%koopwoningen20% corporatiewoningen
5%gebouwd in de laatste tien jaar3% onbewoond
750 m³aardgas per woning per jaarVoorne aan Zee: 790 m³
2.610 kWhstroom per woning per jaarVoorne aan Zee: 2.790 kWh
3%aardgasvrije woningenVoorne aan Zee: 6%
44%woningen met zonnepanelenVoorne aan Zee: 45%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in De Struyten zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

28%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Voorne aan Zee: 31%
19%in de landelijk hoogste 20%Voorne aan Zee: 24%
2,1%van de inwoners leeft onder de armoedegrensVoorne aan Zee: 2,3%
€ 154.000mediaan vermogen van huishoudensVoorne aan Zee: € 186.000
70,0%nettoarbeidsparticipatieVoorne aan Zee: 71,0%
24%hoogopgeleid (hbo of wo)Voorne aan Zee: 25%
11,0%van de werkenden is zelfstandigeVoorne aan Zee: 16,0%
1,1personenauto’s per huishoudenVoorne aan Zee: 1,1

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 146 misdrijven in De Struyten, 8% minder dan in 2024. Dat is 20,1 per 1.000 inwoners, tegen 30,3 in Voorne aan Zee.

Vernieling en zaakbeschadiging24
Overige vermogensdelicten13
Diefstal van fietsen en (snor)brommers9
Bedreiging9
Mishandeling8
Diefstal uit of vanaf auto’s7
Woninginbraak4
Rijden onder invloed4
Diefstal van motorvoertuigen1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van De Struyten, een sterk stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,9 km
Grote supermarkt0,6 km
Kinderdagverblijf0,7 km
Basisschool0,6 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km7,5
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)620
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)380
Bedrijfsvestigingen595
Inwoners per km²5.667
Oppervlakte land128 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Voorne aan Zee.

Alle wijken van Voorne aan Zee.