NL · EN

Boshoven

CBS-naam: Wijk 01 Boshoven

Boshoven is een van de 16 wijken van Weert, met 6.470 inwoners en 2.797 woningen in 4 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 365.000 ligt ongeveer gelijk aan het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 27% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 098801 · 4 buurten · 140 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
6.470inwoners1 januari 2025
€ 365.000gemiddelde WOZ-waardeWeert: € 357.000
27%groen binnen 500 mWeert: 22%
57voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Boshoven in WeertPostcodes in Boshoven gemarkeerd; de rest van Weert in grijs
Kaart van Weert met wijk Boshoven gemarkeerd

De buurten van Boshoven.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 36 buurten in Weert.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Boshoven-Vrakker5.595€ 343k79%91%21%24%58
Oud-Boshoven405€ 500k93%95%22%34%50
Centrum-Noord315€ 563k80%92%21%22%128
Boshoven buitengebied140€ 516k81%96%25%58%25

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Boshoven is € 365.000; in Weert is dat € 357.000.

2.797woningen8 nieuw gebouwd in 2025
91%eengezinswoningen9% meergezins
80%koopwoningen15% corporatiewoningen
2%gebouwd in de laatste tien jaar2% onbewoond
910 m³aardgas per woning per jaarWeert: 870 m³
2.980 kWhstroom per woning per jaarWeert: 2.820 kWh
3%aardgasvrije woningenWeert: 6%
61%woningen met zonnepanelenWeert: 45%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Boshoven zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

28%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Weert: 38%
22%in de landelijk hoogste 20%Weert: 19%
1,2%van de inwoners leeft onder de armoedegrensWeert: 2,5%
€ 212.000mediaan vermogen van huishoudensWeert: € 178.000
74,0%nettoarbeidsparticipatieWeert: 72,0%
29%hoogopgeleid (hbo of wo)Weert: 31%
14,0%van de werkenden is zelfstandigeWeert: 14,0%
1,2personenauto’s per huishoudenWeert: 1,0

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 197 misdrijven in Boshoven, ongeveer evenveel als in 2024. Dat is 30,4 per 1.000 inwoners, tegen 36,9 in Weert.

Vernieling en zaakbeschadiging21
Diefstal uit of vanaf auto’s16
Rijden onder invloed14
Mishandeling12
Overige vermogensdelicten10
Woninginbraak9
Diefstal van fietsen en (snor)brommers6
Diefstal van motorvoertuigen5
Openlijk geweld tegen personen1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Boshoven, een weinig stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,6 km
Grote supermarkt0,7 km
Kinderdagverblijf0,9 km
Basisschool0,9 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km5,4
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)510
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)310
Bedrijfsvestigingen770
Inwoners per km²317
Oppervlakte land2.043 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Weert.

Alle wijken van Weert.