NL · EN

Ter Wisch

CBS-naam: Wijk 08 Ter Wisch

Ter Wisch is een van de 10 wijken van Westerwolde, met 325 inwoners en 133 woningen in 2 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 419.000 ligt 43% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 20% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 195008 · 2 buurten · 18 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
325inwoners1 januari 2025
€ 419.000gemiddelde WOZ-waardeWesterwolde: € 292.000
20%groen binnen 500 mWesterwolde: 27%
1voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Ter Wisch in WesterwoldePostcodes in Ter Wisch gemarkeerd; de rest van Westerwolde in grijs
Kaart van Westerwolde met wijk Ter Wisch gemarkeerd

De buurten van Ter Wisch.

Kies een buurt voor het volledige overzicht.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Verspreide huizen te Laudermarke125€ 400k92%96%24%17%0
Verspreide huizen Ter Wisch200€ 430k94%95%33%21%2

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Ter Wisch is € 419.000; in Westerwolde is dat € 292.000.

133woningen1 januari 2025
95%eengezinswoningen5% meergezins
93%koopwoningen0% corporatiewoningen
2%gebouwd in de laatste tien jaar3% onbewoond
1.410 m³aardgas per woning per jaarWesterwolde: 1.140 m³
4.210 kWhstroom per woning per jaarWesterwolde: 3.060 kWh
9%aardgasvrije woningenWesterwolde: 4%
48%woningen met zonnepanelenWesterwolde: 44%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Ter Wisch zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

29%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Westerwolde: 41%
28%in de landelijk hoogste 20%Westerwolde: 14%
2,5%van de inwoners leeft onder de armoedegrensWesterwolde: 3,0%
€ 400.000mediaan vermogen van huishoudensWesterwolde: € 182.000
67,0%nettoarbeidsparticipatieWesterwolde: 65,0%
36,0%van de werkenden is zelfstandigeWesterwolde: 19,0%
1,3personenauto’s per huishoudenWesterwolde: 1,2

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 13 misdrijven in Ter Wisch, 117% meer dan in 2024. Dat is 40,0 per 1.000 inwoners, tegen 40,0 in Westerwolde.

Vernieling en zaakbeschadiging5
Diefstal van fietsen en (snor)brommers2
Mishandeling1
Overige vermogensdelicten1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Ter Wisch, een niet stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk4,8 km
Grote supermarkt4,6 km
Kinderdagverblijf4,2 km
Basisschool4,2 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km0,1
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)20
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)20
Bedrijfsvestigingen60
Inwoners per km²14
Oppervlakte land2.267 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Westerwolde.

Alle wijken van Westerwolde.