NL · EN

Landelijk gebied Wierden

CBS-naam: Wijk 01 Landelijk gebied Wierden

Landelijk gebied Wierden is een van de 6 wijken van Wierden, met 1.490 inwoners en 583 woningen in 5 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 543.000 ligt 32% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 55% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 018901 · 5 buurten · 48 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
1.490inwoners1 januari 2025
€ 543.000gemiddelde WOZ-waardeWierden: € 410.000
55%groen binnen 500 mWierden: 30%
7voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Landelijk gebied Wierden in WierdenPostcodes in Landelijk gebied Wierden gemarkeerd; de rest van Wierden in grijs
Kaart van Wierden met wijk Landelijk gebied Wierden gemarkeerd

De buurten van Landelijk gebied Wierden.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 28 buurten in Wierden.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Verspreide huizen Lage Egge en omgeving390€ 575k83%92%22%56%35
Verspreide huizen Broeklanden60€ 304k24%100%8%40%25
Verspreide huizen Huurne I365€ 521k82%83%22%60%6
Verspreide huizen Huurne II400€ 526k85%90%23%47%3
Verspreide huizen Wierdenseveld275€ 629k83%80%27%68%1

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Landelijk gebied Wierden is € 543.000; in Wierden is dat € 410.000.

583woningen8 nieuw gebouwd in 2025
88%eengezinswoningen12% meergezins
80%koopwoningen4% corporatiewoningen
15%gebouwd in de laatste tien jaar7% onbewoond
1.240 m³aardgas per woning per jaarWierden: 980 m³
4.360 kWhstroom per woning per jaarWierden: 3.330 kWh
13%aardgasvrije woningenWierden: 10%
57%woningen met zonnepanelenWierden: 58%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Landelijk gebied Wierden zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

24%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Wierden: 29%
40%in de landelijk hoogste 20%Wierden: 27%
1,2%van de inwoners leeft onder de armoedegrensWierden: 1,5%
€ 576.000mediaan vermogen van huishoudensWierden: € 283.000
78,0%nettoarbeidsparticipatieWierden: 77,0%
34%hoogopgeleid (hbo of wo)Wierden: 29%
27,0%van de werkenden is zelfstandigeWierden: 17,0%
1,4personenauto’s per huishoudenWierden: 1,3

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 68 misdrijven in Landelijk gebied Wierden, 16% minder dan in 2024. Dat is 45,6 per 1.000 inwoners, tegen 25,2 in Wierden.

Rijden onder invloed14
Vernieling en zaakbeschadiging6
Diefstal van fietsen en (snor)brommers4
Bedreiging2
Woninginbraak1
Openlijk geweld tegen personen1
Mishandeling1
Overige vermogensdelicten1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Landelijk gebied Wierden, een niet stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk2,2 km
Grote supermarkt1,8 km
Kinderdagverblijf1,7 km
Basisschool1,7 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km4,6
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)120
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)90
Bedrijfsvestigingen295
Inwoners per km²64
Oppervlakte land2.319 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Wierden.

Alle wijken van Wierden.