NL · EN

Babberich

Babberich is een van de 12 wijken van Zevenaar, met 2.310 inwoners en 1.020 woningen in 3 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 370.000 ligt 11% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 43% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 029901 · 3 buurten · 69 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
2.310inwoners1 januari 2025
€ 370.000gemiddelde WOZ-waardeZevenaar: € 334.000
43%groen binnen 500 mZevenaar: 29%
9voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Babberich in ZevenaarPostcodes in Babberich gemarkeerd; de rest van Zevenaar in grijs
Kaart van Zevenaar met wijk Babberich gemarkeerd

De buurten van Babberich.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 39 buurten in Zevenaar.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Babberich1.590€ 302k56%88%23%39%10
Camphuizen335€ 574k93%87%28%51%13
Buitengebied Babberich385€ 540k82%86%23%46%8

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Babberich is € 370.000; in Zevenaar is dat € 334.000.

1.020woningen13 nieuw gebouwd in 2025
88%eengezinswoningen12% meergezins
64%koopwoningen31% corporatiewoningen
8%gebouwd in de laatste tien jaar3% onbewoond
950 m³aardgas per woning per jaarZevenaar: 840 m³
3.280 kWhstroom per woning per jaarZevenaar: 2.840 kWh
8%aardgasvrije woningenZevenaar: 9%
44%woningen met zonnepanelenZevenaar: 45%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Babberich zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

36%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Zevenaar: 38%
21%in de landelijk hoogste 20%Zevenaar: 17%
2,6%van de inwoners leeft onder de armoedegrensZevenaar: 2,3%
€ 172.000mediaan vermogen van huishoudensZevenaar: € 150.000
71,0%nettoarbeidsparticipatieZevenaar: 71,0%
18%hoogopgeleid (hbo of wo)Zevenaar: 26%
17,0%van de werkenden is zelfstandigeZevenaar: 14,0%
1,2personenauto’s per huishoudenZevenaar: 1,1

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 101 misdrijven in Babberich, ongeveer evenveel als in 2024. Dat is 43,7 per 1.000 inwoners, tegen 26,7 in Zevenaar.

Rijden onder invloed19
Overige vermogensdelicten13
Vernieling en zaakbeschadiging6
Mishandeling4
Diefstal uit of vanaf auto’s3
Diefstal van fietsen en (snor)brommers2
Bedreiging2
Woninginbraak1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Babberich, een niet stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk3,3 km
Grote supermarkt1,0 km
Kinderdagverblijf0,9 km
Basisschool1,0 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km1,9
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)190
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)110
Bedrijfsvestigingen290
Inwoners per km²282
Oppervlakte land820 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Zevenaar.

Alle wijken van Zevenaar.