NL · EN

Buitenveldert-West

Buitenveldert-West is een van de 110 wijken van Amsterdam, met 14.240 inwoners en 7.836 woningen in 6 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 555.000 ligt 7% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 30% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 0363KQ · 6 buurten · 372 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
14.240inwoners1 januari 2025
€ 555.000gemiddelde WOZ-waardeAmsterdam: € 518.000
30%groen binnen 500 mAmsterdam: 23%
274voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Buitenveldert-West in AmsterdamPostcodes in Buitenveldert-West gemarkeerd; de rest van Amsterdam in grijs
Kaart van Amsterdam met wijk Buitenveldert-West gemarkeerd

De buurten van Buitenveldert-West.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 488 buurten in Amsterdam.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Amsterdamse Bos70€ 595k45%77%21%38%188
Zuiderhof30–––0%22%281
Buitenveldert-West-Midden995€ 946k53%34%31%29%279
Gelderlandpleinbuurt4.705€ 494k36%1%22%25%292
Buitenveldert-Zuidwest4.530€ 581k36%23%27%35%244
Buitenveldert-Zuid-Midden3.920€ 506k47%11%12%30%262

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Buitenveldert-West is € 555.000; in Amsterdam is dat € 518.000.

7.836woningen1 januari 2025
13%eengezinswoningen87% meergezins
40%koopwoningen24% corporatiewoningen
4%gebouwd in de laatste tien jaar7% onbewoond
630 m³aardgas per woning per jaarAmsterdam: 580 m³
2.180 kWhstroom per woning per jaarAmsterdam: 1.880 kWh
14%aardgasvrije woningenAmsterdam: 19%
9%woningen met zonnepanelenAmsterdam: 10%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Buitenveldert-West zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

44%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Amsterdam: 50%
21%in de landelijk hoogste 20%Amsterdam: 18%
5,3%van de inwoners leeft onder de armoedegrensAmsterdam: 6,7%
€ 47.000mediaan vermogen van huishoudensAmsterdam: € 15.000
71,0%nettoarbeidsparticipatieAmsterdam: 71,0%
56%hoogopgeleid (hbo of wo)Amsterdam: 50%
19,0%van de werkenden is zelfstandigeAmsterdam: 21,0%
0,5personenauto’s per huishoudenAmsterdam: 0,4

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 770 misdrijven in Buitenveldert-West, 4% minder dan in 2024. Dat is 54,1 per 1.000 inwoners, tegen 85,6 in Amsterdam.

Diefstal uit of vanaf auto’s107
Diefstal van fietsen en (snor)brommers72
Overige vermogensdelicten70
Vernieling en zaakbeschadiging45
Woninginbraak43
Mishandeling32
Bedreiging24
Rijden onder invloed21
Diefstal van motorvoertuigen12
Straatroof8
Zakkenrollerij4
Openlijk geweld tegen personen2
Overval1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Buitenveldert-West, een zeer sterk stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,5 km
Grote supermarkt0,4 km
Kinderdagverblijf0,4 km
Basisschool0,7 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km15,4
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)890
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)590
Bedrijfsvestigingen2.930
Inwoners per km²4.988
Oppervlakte land286 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Amsterdam.

Alle wijken van Amsterdam.

HaarlemmerbuurtJordaanGrachtengordel-WestBurgwallen-Nieuwe ZijdeBurgwallen-Oude ZijdeNieuwmarkt/LastageGrachtengordel-ZuidDe WeteringschansWeesperbuurt/PlantageOostelijke Eilanden/KadijkenHavens-WestCoenhaven/MinervahavenSloterdijk-WestSpaarndammerbuurt/ZeeheldenbuurtHouthavensDe KolenkitLandlustErasmusparkCentrale MarktStaatsliedenbuurtFrederik HendrikbuurtVan GalenbuurtGeuzenbuurtHoofdweg e.o.ChassébuurtBellamybuurtDa CostabuurtWestindische BuurtVan LennepbuurtOvertoomse SluisHelmersbuurtVondelparkbuurtSloterdijk Nieuw-WestGeuzenveldSlotermeer-WestSlotermeer-NoordoostSlotermeer-ZuidoostLutkemeer/OokmeerDe AkerDe PuntOsdorp-MiddenOsdorp-OostSlotervaart-NoordOvertoomse VeldSlotervaart-ZuidWestlandgrachtSloten/Nieuw-SlotenHoofddorppleinbuurtSchinkelbuurtWillemsparkMuseumkwartierOude PijpNieuwe PijpZuid PijpStadionbuurtApollobuurtScheldebuurtIJselbuurtRijnbuurtPrinses Irenebuurt e.o.ZuidasBuitenveldert-OostOostelijk HavengebiedWeesperzijdeOosterparkbuurtTransvaalbuurtDapperbuurtIndische Buurt-WestIndische Buurt-OostZeeburgereiland/BovendiepIJburg-WestIJburg-OostIJburg-ZuidFrankendaelMiddenmeerBetondorpOmval/OveramstelOostzanerwerfNoordelijke IJ-oevers-WestTuindorp OostzaanKadoelenBanne BuikslootNieuwendammerdijk/BuiksloterdijkElzenhagenBuikslotermeerWaterlandpleinbuurtVolewijckIJplein/VogelbuurtTuindorp BuikslootTuindorp NieuwendamNoordelijke IJ-oevers-OostWaterlandDriemondBloemendalerpolderWeesp-NoordwestWeesp Binnenstad/ZuidAetsveld/Oostelijke VechtoeverAmstel III/BullewijkVenserpolderAmsterdamse Poort e.o.H-buurtGanzenhoef e.o.Geerdinkhof/KantershofBijlmermuseumK-buurtHolendrechtNellesteinReigersbosGeinHeel Amsterdam