NL · EN

Van Galenbuurt

Van Galenbuurt is een van de 110 wijken van Amsterdam, met 8.220 inwoners en 3.233 woningen in 4 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 431.000 ligt 17% onder het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 33% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 0363EK · 4 buurten · 101 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
8.220inwoners1 januari 2025
€ 431.000gemiddelde WOZ-waardeAmsterdam: € 518.000
33%groen binnen 500 mAmsterdam: 23%
434voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Van Galenbuurt in AmsterdamPostcodes in Van Galenbuurt gemarkeerd; de rest van Amsterdam in grijs
Kaart van Amsterdam met wijk Van Galenbuurt gemarkeerd

De buurten van Van Galenbuurt.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 488 buurten in Amsterdam.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Mercatorpark2.840–––2%25%347
Orteliusbuurt-Noord1.300€ 435k32%0%12%33%389
Jan Maijenbuurt2.210€ 422k24%0%10%33%431
John Franklinbuurt1.870€ 439k20%0%10%34%523

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Van Galenbuurt is € 431.000; in Amsterdam is dat € 518.000.

3.233woningen1 januari 2025
0%eengezinswoningen100% meergezins
24%koopwoningen48% corporatiewoningen
0%gebouwd in de laatste tien jaar5% onbewoond
620 m³aardgas per woning per jaarAmsterdam: 580 m³
1.490 kWhstroom per woning per jaarAmsterdam: 1.880 kWh
0%aardgasvrije woningenAmsterdam: 19%
7%woningen met zonnepanelenAmsterdam: 10%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Van Galenbuurt zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

58%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Amsterdam: 50%
11%in de landelijk hoogste 20%Amsterdam: 18%
8,2%van de inwoners leeft onder de armoedegrensAmsterdam: 6,7%
€ 6.000mediaan vermogen van huishoudensAmsterdam: € 15.000
70,0%nettoarbeidsparticipatieAmsterdam: 71,0%
34%hoogopgeleid (hbo of wo)Amsterdam: 50%
19,0%van de werkenden is zelfstandigeAmsterdam: 21,0%
0,4personenauto’s per huishoudenAmsterdam: 0,4

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 363 misdrijven in Van Galenbuurt, ongeveer evenveel als in 2024. Dat is 44,2 per 1.000 inwoners, tegen 85,6 in Amsterdam.

Diefstal van fietsen en (snor)brommers50
Vernieling en zaakbeschadiging35
Diefstal uit of vanaf auto’s32
Overige vermogensdelicten27
Mishandeling18
Rijden onder invloed15
Bedreiging13
Woninginbraak6
Diefstal van motorvoertuigen5
Openlijk geweld tegen personen3
Overval3
Zakkenrollerij1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Van Galenbuurt, een zeer sterk stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,6 km
Grote supermarkt0,7 km
Kinderdagverblijf0,5 km
Basisschool0,7 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km38,0
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)350
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)200
Bedrijfsvestigingen1.170
Inwoners per km²28.490
Oppervlakte land29 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Amsterdam.

Alle wijken van Amsterdam.

HaarlemmerbuurtJordaanGrachtengordel-WestBurgwallen-Nieuwe ZijdeBurgwallen-Oude ZijdeNieuwmarkt/LastageGrachtengordel-ZuidDe WeteringschansWeesperbuurt/PlantageOostelijke Eilanden/KadijkenHavens-WestCoenhaven/MinervahavenSloterdijk-WestSpaarndammerbuurt/ZeeheldenbuurtHouthavensDe KolenkitLandlustErasmusparkCentrale MarktStaatsliedenbuurtFrederik HendrikbuurtGeuzenbuurtHoofdweg e.o.ChassébuurtBellamybuurtDa CostabuurtWestindische BuurtVan LennepbuurtOvertoomse SluisHelmersbuurtVondelparkbuurtSloterdijk Nieuw-WestGeuzenveldSlotermeer-WestSlotermeer-NoordoostSlotermeer-ZuidoostLutkemeer/OokmeerDe AkerDe PuntOsdorp-MiddenOsdorp-OostSlotervaart-NoordOvertoomse VeldSlotervaart-ZuidWestlandgrachtSloten/Nieuw-SlotenHoofddorppleinbuurtSchinkelbuurtWillemsparkMuseumkwartierOude PijpNieuwe PijpZuid PijpStadionbuurtApollobuurtScheldebuurtIJselbuurtRijnbuurtPrinses Irenebuurt e.o.ZuidasBuitenveldert-WestBuitenveldert-OostOostelijk HavengebiedWeesperzijdeOosterparkbuurtTransvaalbuurtDapperbuurtIndische Buurt-WestIndische Buurt-OostZeeburgereiland/BovendiepIJburg-WestIJburg-OostIJburg-ZuidFrankendaelMiddenmeerBetondorpOmval/OveramstelOostzanerwerfNoordelijke IJ-oevers-WestTuindorp OostzaanKadoelenBanne BuikslootNieuwendammerdijk/BuiksloterdijkElzenhagenBuikslotermeerWaterlandpleinbuurtVolewijckIJplein/VogelbuurtTuindorp BuikslootTuindorp NieuwendamNoordelijke IJ-oevers-OostWaterlandDriemondBloemendalerpolderWeesp-NoordwestWeesp Binnenstad/ZuidAetsveld/Oostelijke VechtoeverAmstel III/BullewijkVenserpolderAmsterdamse Poort e.o.H-buurtGanzenhoef e.o.Geerdinkhof/KantershofBijlmermuseumK-buurtHolendrechtNellesteinReigersbosGeinHeel Amsterdam