NL · EN

Haastrecht

CBS-naam: Wijk 08 Haastrecht

Haastrecht is een van de 12 wijken van Krimpenerwaard, met 4.350 inwoners en 1.876 woningen in 11 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 458.000 ligt 11% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 44% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 193108 · 11 buurten · 112 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
4.350inwoners1 januari 2025
€ 458.000gemiddelde WOZ-waardeKrimpenerwaard: € 414.000
44%groen binnen 500 mKrimpenerwaard: 34%
44voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Haastrecht in KrimpenerwaardPostcodes in Haastrecht gemarkeerd; de rest van Krimpenerwaard in grijs
Kaart van Krimpenerwaard met wijk Haastrecht gemarkeerd

De buurten van Haastrecht.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 68 buurten in Krimpenerwaard.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Haastrecht-Dorpskern675€ 454k79%79%22%32%44
Boven-Haastrecht260€ 760k88%90%17%61%6
Beneden-Haastrecht135€ 712k96%91%19%59%91
Rozendaal90€ 726k88%100%28%69%5
Stolwijkersluis (ged.)95€ 463k94%94%26%58%94
Hofkamp405€ 517k74%68%41%39%43
Agterpoort525€ 353k44%82%28%32%44
Stein1.100€ 379k48%84%31%42%46
Verspr. huizen Haastrecht Noord155€ 702k85%94%23%78%11
Verspr. huizen Haastrecht Zuid85€ 709k87%100%18%85%28
Bergvliet815€ 426k77%84%20%50%42

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Haastrecht is € 458.000; in Krimpenerwaard is dat € 414.000.

1.876woningen1 januari 2025
83%eengezinswoningen17% meergezins
67%koopwoningen28% corporatiewoningen
6%gebouwd in de laatste tien jaar5% onbewoond
930 m³aardgas per woning per jaarKrimpenerwaard: 860 m³
2.740 kWhstroom per woning per jaarKrimpenerwaard: 2.710 kWh
3%aardgasvrije woningenKrimpenerwaard: 4%
51%woningen met zonnepanelenKrimpenerwaard: 45%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Haastrecht zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

32%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Krimpenerwaard: 33%
26%in de landelijk hoogste 20%Krimpenerwaard: 24%
1,2%van de inwoners leeft onder de armoedegrensKrimpenerwaard: 1,6%
€ 299.000mediaan vermogen van huishoudensKrimpenerwaard: € 232.000
74,0%nettoarbeidsparticipatieKrimpenerwaard: 76,0%
27%hoogopgeleid (hbo of wo)Krimpenerwaard: 27%
23,0%van de werkenden is zelfstandigeKrimpenerwaard: 19,0%
1,1personenauto’s per huishoudenKrimpenerwaard: 1,1

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 122 misdrijven in Haastrecht, ongeveer evenveel als in 2024. Dat is 28,0 per 1.000 inwoners, tegen 24,7 in Krimpenerwaard.

Woninginbraak16
Mishandeling11
Bedreiging9
Vernieling en zaakbeschadiging9
Diefstal van fietsen en (snor)brommers6
Overige vermogensdelicten6
Rijden onder invloed6
Diefstal van motorvoertuigen2
Diefstal uit of vanaf auto’s1
Openlijk geweld tegen personen1
Overval1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Haastrecht, een niet stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk1,0 km
Grote supermarkt1,1 km
Kinderdagverblijf0,9 km
Basisschool0,9 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km2,7
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)350
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)300
Bedrijfsvestigingen640
Inwoners per km²244
Oppervlakte land1.782 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Krimpenerwaard.

Alle wijken van Krimpenerwaard.