NL · EN

Krimpen aan de Lek

CBS-naam: Wijk 01 Krimpen aan de Lek

Krimpen aan de Lek is een van de 12 wijken van Krimpenerwaard, met 6.730 inwoners en 3.061 woningen in 10 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 368.000 ligt 11% onder het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 27% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 193101 · 10 buurten · 141 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
6.730inwoners1 januari 2025
€ 368.000gemiddelde WOZ-waardeKrimpenerwaard: € 414.000
27%groen binnen 500 mKrimpenerwaard: 34%
38voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Krimpen aan de Lek in KrimpenerwaardPostcodes in Krimpen aan de Lek gemarkeerd; de rest van Krimpenerwaard in grijs
Kaart van Krimpenerwaard met wijk Krimpen aan de Lek gemarkeerd

De buurten van Krimpen aan de Lek.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 68 buurten in Krimpenerwaard.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Hoofdstraat1.765€ 303k55%60%25%20%40
Binnen Krimpen1.635€ 351k57%81%22%27%35
Beroepenbuurt715€ 330k61%87%19%9%39
Krimpen-Oost290€ 595k91%95%28%40%41
Zaag30–––33%22%40
Tiendweg Noord1.220€ 393k77%95%21%49%31
Krimpen Centrum495€ 400k69%40%38%7%40
Industrieterrein Krimpen125€ 398k82%91%4%9%42
Lekdijk420€ 498k91%100%16%47%24
Verspr. huizen Krimpen aan de Lek45–––11%81%23

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Krimpen aan de Lek is € 368.000; in Krimpenerwaard is dat € 414.000.

3.061woningen89 nieuw gebouwd in 2025
76%eengezinswoningen24% meergezins
65%koopwoningen27% corporatiewoningen
8%gebouwd in de laatste tien jaar3% onbewoond
800 m³aardgas per woning per jaarKrimpenerwaard: 860 m³
2.590 kWhstroom per woning per jaarKrimpenerwaard: 2.710 kWh
7%aardgasvrije woningenKrimpenerwaard: 4%
45%woningen met zonnepanelenKrimpenerwaard: 45%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Krimpen aan de Lek zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

34%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Krimpenerwaard: 33%
20%in de landelijk hoogste 20%Krimpenerwaard: 24%
1,6%van de inwoners leeft onder de armoedegrensKrimpenerwaard: 1,6%
€ 175.000mediaan vermogen van huishoudensKrimpenerwaard: € 232.000
75,0%nettoarbeidsparticipatieKrimpenerwaard: 76,0%
27%hoogopgeleid (hbo of wo)Krimpenerwaard: 27%
15,0%van de werkenden is zelfstandigeKrimpenerwaard: 19,0%
1,0personenauto’s per huishoudenKrimpenerwaard: 1,1

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 191 misdrijven in Krimpen aan de Lek, 19% meer dan in 2024. Dat is 28,4 per 1.000 inwoners, tegen 24,7 in Krimpenerwaard.

Vernieling en zaakbeschadiging29
Rijden onder invloed22
Mishandeling10
Woninginbraak9
Overige vermogensdelicten9
Bedreiging7
Diefstal van fietsen en (snor)brommers6
Diefstal uit of vanaf auto’s4
Openlijk geweld tegen personen2
Diefstal van motorvoertuigen1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Krimpen aan de Lek, een weinig stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,7 km
Grote supermarkt0,7 km
Kinderdagverblijf0,7 km
Basisschool0,7 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km3,1
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)530
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)300
Bedrijfsvestigingen850
Inwoners per km²1.148
Oppervlakte land587 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Krimpenerwaard.

Alle wijken van Krimpenerwaard.