NL · EN

De Elementen

De Elementen is een van de 22 wijken van Nissewaard, met 4.190 inwoners en 1.779 woningen in 4 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 457.000 ligt 48% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 18% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 193010 · 4 buurten · 24 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
4.190inwoners1 januari 2025
€ 457.000gemiddelde WOZ-waardeNissewaard: € 308.000
18%groen binnen 500 mNissewaard: 27%
161voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
De Elementen in NissewaardPostcodes in De Elementen gemarkeerd; de rest van Nissewaard in grijs
Kaart van Nissewaard met wijk De Elementen gemarkeerd

De buurten van De Elementen.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 81 buurten in Nissewaard.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
De Dijk1.560€ 393k54%1%60%19%159
Bedrijventerrein Haven-Noord235€ 478k67%32%23%25%158
De Haven960€ 521k99%84%7%17%159
Het Land1.445€ 537k100%100%2%18%164

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in De Elementen is € 457.000; in Nissewaard is dat € 308.000.

1.779woningen135 nieuw gebouwd in 2025
42%eengezinswoningen58% meergezins
74%koopwoningen17% corporatiewoningen
51%gebouwd in de laatste tien jaar3% onbewoond
220 m³aardgas per woning per jaarNissewaard: 710 m³
3.170 kWhstroom per woning per jaarNissewaard: 2.610 kWh
72%aardgasvrije woningenNissewaard: 7%
43%woningen met zonnepanelenNissewaard: 39%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in De Elementen zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

24%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Nissewaard: 36%
34%in de landelijk hoogste 20%Nissewaard: 19%
0,9%van de inwoners leeft onder de armoedegrensNissewaard: 2,7%
€ 207.000mediaan vermogen van huishoudensNissewaard: € 101.000
73,0%nettoarbeidsparticipatieNissewaard: 69,0%
35%hoogopgeleid (hbo of wo)Nissewaard: 21%
11,0%van de werkenden is zelfstandigeNissewaard: 12,0%
1,1personenauto’s per huishoudenNissewaard: 1,0

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 94 misdrijven in De Elementen, 16% meer dan in 2024. Dat is 22,4 per 1.000 inwoners, tegen 42,8 in Nissewaard.

Diefstal uit of vanaf auto’s20
Overige vermogensdelicten12
Rijden onder invloed11
Vernieling en zaakbeschadiging7
Woninginbraak2
Diefstal van fietsen en (snor)brommers2
Bedreiging2
Mishandeling1
Straatroof1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van De Elementen, een sterk stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,6 km
Grote supermarkt0,8 km
Kinderdagverblijf0,4 km
Basisschool1,3 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km12,5
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)480
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)220
Bedrijfsvestigingen350
Inwoners per km²5.894
Oppervlakte land71 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Nissewaard.

Alle wijken van Nissewaard.