NL · EN

Hoogvliet Noord

Hoogvliet Noord is een buurt in de wijk Hoogvliet (Rotterdam) met 12.605 inwoners en 5.546 woningen. 57% van de woningen is een koopwoning en 65% een eengezinswoning. De gemiddelde WOZ-waarde (€ 302.000) ligt 12% onder het gemeentelijk gemiddelde. Vanaf een gemiddelde postcode in de buurt liggen 72 dagelijkse voorzieningen binnen een kwartier lopen.

Buurt 05991692 · 226 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
12.605inwoners1 januari 2025
€ 302.000gemiddelde WOZ-waardeRotterdam: € 342.000
35%groen binnen 500 mRotterdam: 20%
72voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Hoogvliet Noord in RotterdamPostcodes in Hoogvliet Noord gemarkeerd; de rest van Rotterdam in grijs
Kaart van Rotterdam met buurt Hoogvliet Noord gemarkeerd

Wie er wonen.

12.605 inwoners in 5.590 huishoudens, gemiddeld 2,2 personen per huishouden; naast het gemiddelde van Rotterdam.

16%
0–14 jaar
12%
15–24 jaar
28%
25–44 jaar
16%
65 jaar en ouder
37%
eenpersoonshuishoudens
40%
huishoudens met kinderen

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Hoogvliet Noord is € 302.000; in Rotterdam is dat € 342.000.

5.546woningen1 januari 2025
65%eengezinswoningen35% meergezins
57%koopwoningen30% corporatiewoningen
4%gebouwd in de laatste tien jaar5% onbewoond
730 m³aardgas per woning per jaarRotterdam: 580 m³
2.570 kWhstroom per woning per jaarRotterdam: 2.120 kWh
11%aardgasvrije woningenRotterdam: 24%
21%woningen met zonnepanelenRotterdam: 11%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Hoogvliet Noord zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

38%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Rotterdam: 51%
16%in de landelijk hoogste 20%Rotterdam: 14%
4,2%van de inwoners leeft onder de armoedegrensRotterdam: 6,3%
€ 95.000mediaan vermogen van huishoudensRotterdam: € 13.000
70,0%nettoarbeidsparticipatieRotterdam: 67,0%
21%hoogopgeleid (hbo of wo)Rotterdam: 33%
14,0%van de werkenden is zelfstandigeRotterdam: 17,0%
1,0personenauto’s per huishoudenRotterdam: 0,6

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 671 misdrijven in Hoogvliet Noord, 21% meer dan in 2024. Dat is 53,2 per 1.000 inwoners, tegen 78,5 in Rotterdam.

Diefstal uit of vanaf auto’s106
Overige vermogensdelicten81
Vernieling en zaakbeschadiging43
Mishandeling34
Rijden onder invloed31
Bedreiging24
Woninginbraak23
Diefstal van fietsen en (snor)brommers10
Diefstal van motorvoertuigen5
Straatroof3
Openlijk geweld tegen personen2
Zakkenrollerij1
Overval1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Hoogvliet Noord, een sterk stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk0,8 km
Grote supermarkt0,8 km
Kinderdagverblijf0,4 km
Basisschool0,5 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km8,3
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)1.150
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)620
Bedrijfsvestigingen1.890
Inwoners per km²2.742
Oppervlakte land460 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Scholen in Hoogvliet Noord.

Vestigingen van basis- en voortgezet onderwijs met een adres in deze buurt.

Basisschool Het PrismaBasisschool · Openbaar
Basisschool Het PrismaBasisschool · Openbaar
De NotenkrakerBasisschool · Openbaar
Accent praktijkonderwijs HoogvlietVoortgezet onderwijs (praktijkonderwijs) · Bijzonder

Bron: DUO, Open Onderwijsdata: vestigingen basis- en voortgezet onderwijs (CC BY 4.0). Toelating hangt af van het beleid van elke school.

Buurten in de buurt.

De dichtstbijzijnde buurten in Rotterdam.