NL · EN

Beneden-Leeuwen

CBS-naam: Wijk 04 Beneden-Leeuwen

Beneden-Leeuwen is een van de 8 wijken van West Maas en Waal, met 7.355 inwoners en 3.309 woningen in 2 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 410.000 ligt 6% onder het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 23% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 066804 · 2 buurten · 184 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
7.355inwoners1 januari 2025
€ 410.000gemiddelde WOZ-waardeWest Maas en Waal: € 435.000
23%groen binnen 500 mWest Maas en Waal: 34%
65voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Beneden-Leeuwen in West Maas en WaalPostcodes in Beneden-Leeuwen gemarkeerd; de rest van West Maas en Waal in grijs
Kaart van West Maas en Waal met wijk Beneden-Leeuwen gemarkeerd

De buurten van Beneden-Leeuwen.

Kies een buurt voor het volledige overzicht.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Kern Beneden-Leeuwen6.010€ 398k65%78%29%19%65
Buitengebied Beneden-Leeuwen1.340€ 475k68%95%13%40%55

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Beneden-Leeuwen is € 410.000; in West Maas en Waal is dat € 435.000.

3.309woningen138 nieuw gebouwd in 2025
81%eengezinswoningen19% meergezins
66%koopwoningen25% corporatiewoningen
17%gebouwd in de laatste tien jaar4% onbewoond
840 m³aardgas per woning per jaarWest Maas en Waal: 950 m³
3.020 kWhstroom per woning per jaarWest Maas en Waal: 3.340 kWh
8%aardgasvrije woningenWest Maas en Waal: 9%
64%woningen met zonnepanelenWest Maas en Waal: 62%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Beneden-Leeuwen zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

37%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%West Maas en Waal: 33%
20%in de landelijk hoogste 20%West Maas en Waal: 24%
1,8%van de inwoners leeft onder de armoedegrensWest Maas en Waal: 2,0%
€ 238.000mediaan vermogen van huishoudensWest Maas en Waal: € 267.000
73,0%nettoarbeidsparticipatieWest Maas en Waal: 74,0%
23%hoogopgeleid (hbo of wo)West Maas en Waal: 25%
16,0%van de werkenden is zelfstandigeWest Maas en Waal: 20,0%
1,2personenauto’s per huishoudenWest Maas en Waal: 1,3

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 163 misdrijven in Beneden-Leeuwen, 11% minder dan in 2024. Dat is 22,2 per 1.000 inwoners, tegen 19,7 in West Maas en Waal.

Vernieling en zaakbeschadiging19
Overige vermogensdelicten15
Rijden onder invloed11
Woninginbraak9
Diefstal van fietsen en (snor)brommers9
Mishandeling7
Bedreiging5
Diefstal uit of vanaf auto’s4
Diefstal van motorvoertuigen3
Openlijk geweld tegen personen1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Beneden-Leeuwen, een weinig stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk1,1 km
Grote supermarkt0,6 km
Kinderdagverblijf0,7 km
Basisschool0,8 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km2,6
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)610
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)320
Bedrijfsvestigingen970
Inwoners per km²771
Oppervlakte land955 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in West Maas en Waal.

Alle wijken van West Maas en Waal.