NL · EN

Buytenwegh

Buytenwegh is een van de 14 wijken van Zoetermeer, met 10.715 inwoners en 4.732 woningen in 14 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 327.000 ligt 13% onder het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 26% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 063706 · 14 buurten · 265 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
10.715inwoners1 januari 2025
€ 327.000gemiddelde WOZ-waardeZoetermeer: € 375.000
26%groen binnen 500 mZoetermeer: 25%
184voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Buytenwegh in ZoetermeerPostcodes in Buytenwegh gemarkeerd; de rest van Zoetermeer in grijs
Kaart van Zoetermeer met wijk Buytenwegh gemarkeerd

De buurten van Buytenwegh.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 128 buurten in Zoetermeer.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Amerikawegzone0––––26%235
Rodenbuurt-West1.265€ 378k61%66%23%41%129
Rodenbuurt-Noordwest835€ 289k4%48%17%43%117
Rodenbuurt midden950€ 378k84%67%24%38%132
Rodenbuurt-Noordoost690€ 328k27%54%23%30%166
Hovenbuurt-Noord420€ 364k9%83%21%23%197
Hovenbuurt-Oost1.165€ 383k92%71%20%22%218
Hovenbuurt midden-Oost595€ 293k10%44%12%13%240
Hovenbuurt-Zuid895€ 315k8%58%18%16%245
Hovenbuurt-Zuidwest1.530€ 295k6%36%15%22%207
Rodenbuurt-Zuid765€ 271k7%45%16%30%152
Rodenbuurt-Oost600€ 421k86%95%18%19%171
Buytenwegh-Centrum540€ 227k40%3%19%16%198
Hovenbuurt midden-West470€ 330k81%34%21%15%220

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Buytenwegh is € 327.000; in Zoetermeer is dat € 375.000.

4.732woningen1 januari 2025
52%eengezinswoningen48% meergezins
41%koopwoningen55% corporatiewoningen
1%gebouwd in de laatste tien jaar2% onbewoond
810 m³aardgas per woning per jaarZoetermeer: 660 m³
2.340 kWhstroom per woning per jaarZoetermeer: 2.530 kWh
0%aardgasvrije woningenZoetermeer: 12%
23%woningen met zonnepanelenZoetermeer: 31%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Buytenwegh zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

23%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Zoetermeer: 35%
34%in de landelijk hoogste 20%Zoetermeer: 21%
2,4%van de inwoners leeft onder de armoedegrensZoetermeer: 2,8%
€ 220.000mediaan vermogen van huishoudensZoetermeer: € 125.000
75,0%nettoarbeidsparticipatieZoetermeer: 70,0%
33%hoogopgeleid (hbo of wo)Zoetermeer: 31%
16,0%van de werkenden is zelfstandigeZoetermeer: 14,0%
0,8personenauto’s per huishoudenZoetermeer: 1,0

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 468 misdrijven in Buytenwegh, 12% minder dan in 2024. Dat is 43,7 per 1.000 inwoners, tegen 43,2 in Zoetermeer.

Vernieling en zaakbeschadiging60
Overige vermogensdelicten44
Rijden onder invloed38
Diefstal van fietsen en (snor)brommers37
Mishandeling28
Bedreiging22
Diefstal van motorvoertuigen11
Diefstal uit of vanaf auto’s10
Woninginbraak9
Openlijk geweld tegen personen1
Straatroof1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Buytenwegh, een zeer sterk stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk1,0 km
Grote supermarkt0,6 km
Kinderdagverblijf0,4 km
Basisschool0,5 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km15,3
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)1.220
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)690
Bedrijfsvestigingen980
Inwoners per km²7.994
Oppervlakte land134 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Zoetermeer.

Alle wijken van Zoetermeer.