NL · EN

Hoogland-West

Hoogland-West is een van de 32 wijken van Amersfoort, met 535 inwoners en 187 woningen in 3 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 811.000 ligt 82% boven het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 68% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 030727 · 3 buurten · 16 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
535inwoners1 januari 2025
€ 811.000gemiddelde WOZ-waardeAmersfoort: € 446.000
68%groen binnen 500 mAmersfoort: 20%
6voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Hoogland-West in AmersfoortPostcodes in Hoogland-West gemarkeerd; de rest van Amersfoort in grijs
Kaart van Amersfoort met wijk Hoogland-West gemarkeerd

De buurten van Hoogland-West.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 136 buurten in Amersfoort.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Coelhorst100€ 732k73%93%20%65%18
Zeldert395€ 844k81%94%17%75%2
De Schans45–––11%34%112

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Hoogland-West is € 811.000; in Amersfoort is dat € 446.000.

187woningen2 nieuw gebouwd in 2025
94%eengezinswoningen6% meergezins
80%koopwoningen0% corporatiewoningen
5%gebouwd in de laatste tien jaar5% onbewoond
1.210 m³aardgas per woning per jaarAmersfoort: 710 m³
4.510 kWhstroom per woning per jaarAmersfoort: 2.470 kWh
11%aardgasvrije woningenAmersfoort: 13%
52%woningen met zonnepanelenAmersfoort: 41%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Hoogland-West zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

25%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Amersfoort: 35%
47%in de landelijk hoogste 20%Amersfoort: 25%
3,8%van de inwoners leeft onder de armoedegrensAmersfoort: 2,4%
€ 860.000mediaan vermogen van huishoudensAmersfoort: € 166.000
78,0%nettoarbeidsparticipatieAmersfoort: 75,0%
39,0%van de werkenden is zelfstandigeAmersfoort: 16,0%
1,4personenauto’s per huishoudenAmersfoort: 0,9

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 110 misdrijven in Hoogland-West, 12% meer dan in 2024. Dat is 205,6 per 1.000 inwoners, tegen 44,2 in Amersfoort.

Rijden onder invloed24
Overige vermogensdelicten18
Diefstal uit of vanaf auto’s5
Diefstal van fietsen en (snor)brommers5
Mishandeling2
Vernieling en zaakbeschadiging1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Hoogland-West, een niet stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk1,8 km
Grote supermarkt1,8 km
Kinderdagverblijf1,9 km
Basisschool2,0 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km6,9
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)40
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)20
Bedrijfsvestigingen175
Inwoners per km²44
Oppervlakte land1.227 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Amersfoort.

Alle wijken van Amersfoort.