NL · EN

Appingedam-Oost

Appingedam-Oost is een van de 19 wijken van Eemsdelta, met 4.580 inwoners en 2.713 woningen in 7 buurten. De gemiddelde WOZ-waarde van € 248.000 ligt ongeveer gelijk aan het gemeentelijk gemiddelde. Gemiddeld is 22% van de omgeving binnen 500 meter van een woonadres groen.

Wijk 197912 · 7 buurten · 166 postcodes · Bijgewerkt 24 oktober 2026
4.580inwoners1 januari 2025
€ 248.000gemiddelde WOZ-waardeEemsdelta: € 250.000
22%groen binnen 500 mEemsdelta: 32%
83voorzieningen binnen 15 minutenmediane postcode
Appingedam-Oost in EemsdeltaPostcodes in Appingedam-Oost gemarkeerd; de rest van Eemsdelta in grijs
Kaart van Eemsdelta met wijk Appingedam-Oost gemarkeerd

De buurten van Appingedam-Oost.

De kleur laat zien waar een buurt staat ten opzichte van alle 83 buurten in Eemsdelta.

BuurtInwonersWOZ-waardeKoopwoningenEengezins­woningen65 jaar en ouderGroen 500 mVoorzieningen 15 min
Woldweg50€ 305k90%90%30%39%30
Opwierde75€ 340k100%100%33%49%41
Eendrachtbuurt280€ 167k23%100%25%27%82
Opwierde Zuid1.470€ 264k48%91%20%31%77
Opwierde Noord2.240€ 260k29%71%32%14%91
Farmsumerweg250€ 295k71%100%28%22%81
Solwerd220€ 122k16%17%64%59%72

Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0) · © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL)

Wonen.

De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Appingedam-Oost is € 248.000; in Eemsdelta is dat € 250.000.

2.713woningen259 nieuw gebouwd in 2025
77%eengezinswoningen23% meergezins
36%koopwoningen55% corporatiewoningen
42%gebouwd in de laatste tien jaar18% onbewoond
580 m³aardgas per woning per jaarEemsdelta: 910 m³
2.800 kWhstroom per woning per jaarEemsdelta: 2.730 kWh
36%aardgasvrije woningenEemsdelta: 13%
53%woningen met zonnepanelenEemsdelta: 52%

De WOZ-waarde is de waarde die de gemeente elk jaar voor de onroerendezaakbelasting vaststelt. Het is geen verkoopprijs. De gemiddelden hier gaan uit van de waardepeildatum 1 januari 2024.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Inkomen en werk.

Hoe de huishoudens in Appingedam-Oost zich verhouden tot de landelijke inkomensverdeling (verslagjaar 2024).

54%van de huishoudens in de landelijk laagste 40%Eemsdelta: 45%
8%in de landelijk hoogste 20%Eemsdelta: 13%
3,0%van de inwoners leeft onder de armoedegrensEemsdelta: 3,0%
€ 37.000mediaan vermogen van huishoudensEemsdelta: € 113.000
60,0%nettoarbeidsparticipatieEemsdelta: 65,0%
12%hoogopgeleid (hbo of wo)Eemsdelta: 20%
9,0%van de werkenden is zelfstandigeEemsdelta: 14,0%
1,0personenauto’s per huishoudenEemsdelta: 1,1

Het CBS deelt alle huishoudens in Nederland in naar inkomen. In een buurt met precies de landelijke verdeling valt 40% van de huishoudens in de landelijk laagste 40% en 20% in de hoogste 20%. Inkomen zegt op zichzelf niets over hoe het is om er te wonen.

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2024: inkomen, arbeid en opleiding (CC BY 4.0)

Veiligheid.

De politie registreerde in 2025 128 misdrijven in Appingedam-Oost, 10% minder dan in 2024. Dat is 27,9 per 1.000 inwoners, tegen 28,5 in Eemsdelta.

Mishandeling18
Overige vermogensdelicten13
Vernieling en zaakbeschadiging12
Bedreiging11
Diefstal van fietsen en (snor)brommers8
Woninginbraak7
Rijden onder invloed7
Diefstal uit of vanaf auto’s3
Openlijk geweld tegen personen1

Geregistreerde misdrijven laten zien wat bij de politie bekend wordt, niet hoe veilig een plek voelt. Niet elk misdrijf wordt gemeld. In centra, winkelgebieden en rond stations wonen weinig mensen maar komen veel bezoekers, waardoor het aantal per 1.000 inwoners daar hoger uitvalt. De soorten hierboven zijn een selectie; het totaal omvat alle geregistreerde misdrijven.

Bron: Politie, geregistreerde misdrijven per wijk en buurt, 2024–2025 (CC BY 4.0)

Voorzieningen in de buurt.

Gemiddelde afstand over de weg voor alle inwoners van Appingedam-Oost, een matig stedelijk gebied.

Afstand tot

Huisartsenpraktijk1,1 km
Grote supermarkt0,6 km
Kinderdagverblijf0,6 km
Basisschool0,7 km

Verder

Basisscholen binnen 3 km5,0
Leerlingen basisonderwijs (woonachtig)340
Leerlingen voortgezet onderwijs (woonachtig)260
Bedrijfsvestigingen295
Inwoners per km²1.598
Oppervlakte land287 ha

Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (CC BY 4.0)

Meer in Eemsdelta.

Alle wijken van Eemsdelta.